МІНІСТЕРСТВО ЕНЕРГЕТИКИ УКРАЇНИ

Президент Енергоатома відвідав Южно-Український енергокомплекс з робочим візитом

18.08.2017 | 12:47

 

Президент НАЕК «Енергоатом» Юрій Недашковський 17 серпня відвідав з робочим візитом Южно-Український енергокомплекс, де провів низку виробничих нарад.

У рамках візиту очільник Компанії разом з представниками дирекції Енергоатома побував на будівельному майданчику бризкальних басейнів,  струменеспрямовуючої споруди та насосної станції подачі води на бризкальні басейни. Усі ці об’єкти зводяться в рамках проекту «Реконструкція системи технічного водопостачання. Робота блоків 1...3 на Ташлицькому водосховищі та бризкальних басейнах Южно-Української АЕС», і на кожному з них кипить робота.

Під час виробничої наради стосовно реалізації будівельних проектів на южно-українському майданчику фахівці управління капітального будівництва ВП ЮУАЕС доповіли, що відставання від графіка виконання протокольних рішень оперативних штабів з реконструкції системи техводопостачання АЕС на сьогодні відсутнє. Будівельні роботи на бризкальному басейні №1 завершено повністю, причому частину з них - виготовлення та встановлення трубопроводів, нанесення антикорозійного покриття, монтаж сопел тощо – реалізовано з випередженням графіка. На другому басейні облаштовано основу чаші, завершено виготовлення трубопроводів, на фінішну пряму вийшли виконання бетонної підготовки, облаштування дамби обвалування басейну, а також укладання геотекстилю в основу дамби. Розпочато роботи з монтажу армокаркасів дна та опор, встановлення трубопроводів та сопел.

На місці струменеспрямовуючої споруди насипано 500 м роздільної гранітної дамби, виготовлено полотнища завіси, облаштовано пірс, йде збирання понтонних модулів та виготовлення якорів. Відсипано також відсічну дамбу для розміщення майбутньої насосної станції. Згідно з графіком тут триває осушення відсіченої частини. Усі перераховані будівельні роботи мають бути завершені до кінця поточного року. А вже на початку наступного на будмайданчику очікують на насоси для першої черги бризкальних басейнів (№1 і №2), що нині виготовляються італійською фірмою-виробником «TERMOMECCANICA POMPE».

На нараді йшла мова також про добудову третього агрегату Ташлицької ГАЕС, підняття рівня Олександрівського водосховища до проектної позначки 20,7 м та ін. Підсумовуючим висновком наради можна вважати слова керівника дирекції НАЕК з інвестицій та перспективного розвитку Тетяни Амосової: «Працюємо дуже динамічно. Усі питання вирішуємо оперативно».

У другій частині робочого візиту президент Енергоатома взяв участь у нараді з обговорення технічних питань підвищення ефективності та потужності енергоблока №3 Южно-Української АЕС за участі представників компанії «Westinghouse». Виступаючи на нараді, Юрій Недашковський зазначив: «Сьогодні ми говоримо про дуже важливий проект, який входить до числа найпріоритетніших для нас. Річ у тім, що роботи з підвищення потужності та ефективності енергоблоків є складовою частиною пілотного проекту «Енергетичний міст «Україна - Європейський Союз». Нещодавно наше Міністерство енергетики та вугільної промисловості і Енергоатом отримали проект його техніко-економічного обґрунтування, в якому згаданим напрямкам відведено дуже важливу роль. Від цього в цілому залежатиме успіх дуже великого проекту, пов'язаного з експортом електричної енергії до Європи та добудовою двох енергоблоків Хмельницької атомної електростанції».

 

Додатково:

Проект «Реконструкція системи технічного водопостачання. Робота блоків 1..3 на Ташлицькому водосховищі та бризкальних басейнах Южно-Української АЕС» затверджено Кабінетом Міністрів України на початку 2016 року. Його реалізація дозволить уникнути втрат виробництва електроенергії на ЮУАЕС через високу температуру циркуляційної води та зняти обмеження потужності южно-українських енергоблоків, викликані недостатньою охолоджувальною здатністю Ташлицького водосховища в спекотні літні періоди.

 

 

 

 

Інформація про ВП ЮУАЕС

Южно-Український енергетичний комплекс розташований  на півдні України в Миколаївській області. До його складу входять Южно-Українська атомна станція (три атомні енергоблоки сумарною потужністю 3000 МВт), Олександрівська гідростанція на річці Південний Буг (2 гідроагрегати, сумарна потужність 9,8 МВт) і високоманеврена Ташлицька гідроакумулююча станція (в експлуатацію введено першу чергу: 2 гідроагрегати сумарною робочою потужністю в генераторному режимі 320 МВт, у стадії будівництва друга черга – гідроагрегат №3). Розпорядженням Кабінету Міністрів України від 21 листопада 2007 року «Про затвердження проекту завершення будівництва Ташлицької ГАЕС» визначено введення в експлуатацію шести гідроагрегатів ТГАЕС загальною потужністю 906 МВт.

У 1996 році як відокремлений підрозділ підприємство увійшло до складу ДП «НАЕК «Енергоатом». За обсягами виробництва Южно-Український енергокомплекс забезпечує потреби в електричній енергії регіону з більш як п’ятимільйонним населенням. За роки існування підприємством вироблено понад 540 млрд кВт·год. електричної енергії. ВП ЮУАЕС сертифікований за міжнародними стандартами: ISO 9001:2008 «Системи управління якістю. Вимоги», ISO 14001:2004 «Системи екологічного керування. Вимоги та настанови щодо застосування», OHSAS 18001:2007 «Система управління гігієною та безпекою праці. Вимоги». З 2014 р. підприємство очолює Лісніченко Володимир Анатолійович.

 

 

Управління інформації та громадських зв’язків

версія для друку