МІНІСТЕРСТВО ЕНЕРГЕТИКИ УКРАЇНИ

З Южно-Українським енергокомплексом ознайомилися учасники дводенного прес-туру

15.08.2017 | 10:25

 

Учасниками прес-туру, що пройшов на Южно-Українському енергокомплексі 11-12 серпня, стали журналісти провідних вітчизняних інформагентств, друкованих та інтернет-ЗМІ: УНІАН, Інтерфакс-Україна, «Дзеркало тижня», «Сегодня», «Українські новини», «Бізнес. Цензор», «Український Бізнес Ресурс», «ДЕЛО», «ЭлектроВести», «Економічна правда», «Перша шпальта», «Realist.online», «Mind.UA», а також представники Центру досліджень енергетики та Українського ядерного форуму. Особливістю цьогорічного прес-туру стало те, що до журналістів приєдналася також делегація Центру розвитку корпоративної соціальної відповідальності, що  складалася зі спеціалістів 14 провідних українських компаній.

Фахівці ВП ЮУАЕС разом з представниками дирекції НАЕК «Енергоатом» розповіли гостям про історію та сьогоднішній день енергетичного комплексу – єдиного в Україні підприємства, що об’єднує в своєму складі АЕС, ГЕС і ГАЕС. 

На будмайданчику бризкальних басейнів учасники прес-туру на власні очі побачили, як втілюється в життя масштабний проект реконструкції системи техводопостачання атомної станції. Затверджений Кабінетом Міністрів України, він має на меті запобігти втратам енерговиробництва ЮУАЕС через недостатню охолоджувальну спроможність Ташлицького водосховища (водойми-охолоджувача АЕС) в сухі та спекотні літні періоди. Повна реалізація проекту дозволить додатково генерувати від 500 млн кВт∙год. до 2500 млн кВт∙год. електричної енергії. Разом з бризкальними басейнами активно будуються струменеспрямовуюча завіса, а також насосна станція, де згодом буде розміщено спеціальні насоси для подачі води на бризкальні басейни.

Зацікавив журналістів і другий будівельний об’єкт Южно-Українського енергокомплексу – гідроагрегат №3 Ташлицької ГАЕС, що являє собою другу чергу станції. Два місяці тому здійснено важливий етап його спорудження – у шахту агрегату заведене робоче колесо (діаметр 6 м, вага більше 110 т). Згідно з Розпорядженням Кабінету Міністрів України заплановано введення в експлуатацію шести гідроагрегатів ТГАЕС загальною потужністю в генераторному режимі 906 МВт. Основне призначення станції – покриття пікових навантажень, заповнення нічних «провалів» у об'єднаній  енергосистемі України та створення аварійного резерву швидкодіючих потужностей в Південному регіоні України, у тому числі для Южно-Української АЕС,  яка має суттєву  нерівномірність добового графіка навантажень. 

 

Під час відвідин Олександрівської ГЕС гості пересвідчилися в критичності ситуації щодо наповненості річки Південний Буг, яка склалася нинішнім літом. З найнижчого за географічним розташуванням на руслі ріки Олександрівського водосховища спрацьовано практично увесь запас води, акумульований весною для забезпечення санітарного попуску в нижній течії річки. Водойму переведено на транзитний режим роботи, тож вона вже не може зарадити критичному зменшенню витрат води. Протягом останнього десятиліття такі ситуації повторюються все частіше. Проблему могло б вирішити підняття рівня Олександрівського водосховища до позначки 20,7 м. Противники цього процесу - низка громадських організацій та певні науковці, які активізували свою діяльність останнім часом, не беруть до уваги навіть той факт, що для роботи енергетичного комплексу достатньо рівня водойми 16,9 м. Решта призначатиметься саме для водогосподарських потреб регіону.  Накопиченого в період весняного водопілля запасу - 46 млн м3 (порівняно з нинішнім 13,80 млн м3) – має вистачити на весь період маловоддя.

Побували гості й безпосередньо на атомній станції, відвідавши блочний щит управління енергоблока №1 та машинні зали першої та другої черг АЕС. Не залишилися поза увагою і об’єкти соціального призначення, які перебувають на балансі підприємства, - спорткомплекс «Олімп» і Палац культури «Енергетик». Об’єднані  у комбінат культурно-спортивних споруд ВП ЮУАЕС, вони залишаються безумовними центрами організації дозвілля та здорового способу життя як працівників енергокомплексу, так і всіх мешканців його міста-супутника Южноукраїнська.

У рамках прес-туру для гостей було організовано прес-ланч, під час якого гості отримали змогу в неформальній обстановці поспілкуватися з провідними фахівцями підприємства та отримати вичерпні відповіді на всі свої запитання. Серед тем, що викликали особливу зацікавленість, було використання на Южно-Українській АЕС ядерного палива  Westinghousе. Нині Україна - єдина країна, що застосовує альтернативні поставки паливних збірок для спроектованих у Росії реакторів. На ЮУАЕС касети виробництва Westinghousе працюють вже 12 років. Сьогодні в активних зонах другого та третього енергоблоків станції  загалом експлуатується 167 паливних збірок згаданої компанії. Гостям розповіли про історію подолання російської монополії з поставок «свіжого» ядерного палива в Україну, етапи втілення проекту та складні моменти, які довелося здолати в процесі його реалізації. Не оминули учасники діалогу і питань кадрової та соціальної політики підприємства, його значення в життєзабезпеченні міста-супутника, а також  теми збереження довкілля.

Підбиваючи підсумки дводенного прес-туру, заступник директора - начальник відділу центру зовнішніх інформаційних комунікацій НАЕК «Енергоатом» Данило Лавренов зазначив: «Важливість таких заходів, перш за все, полягає в тому, що компанія «Енергоатом», одне з відокремлених підрозділів якої - Южно-Український енергокомплекс,  є провідним підприємством. Дуже корисно ділитися досвідом нашої роботи з усіх напрямків: виробничих, соціальних, кадрових питань. Нинішній прес-тур не є винятком. Для багатьох його учасників візит на АЕС є першим в житті, і вже сьогодні вони відверто кажуть про те, що їхні враження перевищили сподівання. У їх уявленні атомна станція була жахливим промисловим об’єктом. Побачене ж насправді кардинально відрізняється. Думаю, що вони розповідатимуть про це своїм колегам та друзям. І від цього буде змінюватися сприйняття атомної галузі та нашої компанії в очах широкої громадськості».

Щодо гостей, то, за їхніми відгуками, кожен знайшов інформацію для себе.

Ігор Маскалевич, газета «Дзеркало тижня»: «Завжди є щось нове. Тим паче, що зараз досить цікавий момент, коли йде перехід на інше ядерне паливо... А для людей, які буквально з нуля щось дізнаються, це, безумовно, цікаво і корисно. Ті з учасників прес-туру, хто займається питаннями соціалки, корпоративної і соціальної етики, взаємодії з владою звикли, грубо кажучи, дивитися як витрачаються гроші. Тут же вони бачать, як ці кошти заробляються. Тут ближче до виробництва і це реально цікаво».

 Інна Коваль, бізнес-портал «Mind.kiev.UA»: «На Южно-Українській АЕС я не вперше. Я навіть на Ташлицькій ГАЕС не вперше. Була там в 2006 році, коли її тільки будували і там стояли відкриті водоводи.  Те, що я зараз побачила на Ташлицькій ГАЕС – це грандіозне будівництво. Вражає і будмайданчик бризкальних басейнів. Атомна станція працює відмінно, тут прекрасний персонал. Відчувається наскільки за останні 10 років пройшов розвиток як самої станції, так і її працівників, наскільки люди стали відкритішими, професійнішими. Життя вирує. Взагалі мені дуже сподобалася та атмосфера, яку я побачила…Матеріал, який готуватиму, буде про розвиток станції, її перспективи та про ті  нові кроки, які робить станція».

Марина Саприкіна, Центр розвитку корпоративної соціальної відповідальності: «Оскільки Енергоатом є членом нашого центру, цікаво було дізнатись, як працює підприємство. Ми опікуємось соціальною відповідальністю бізнесу, тож хотіли побачити, як бізнес-профіль пов’язується з соціальною та екологічною діяльністю. Для мене це перша екскурсія на таке велике підприємство. Ми бачили, як працюють люди, спілкувались з персоналом, дізналися, які тут є соціальні привілеї та наскільки люди хочуть працювати на підприємстві. І, звичайно, ми ознайомилися зі спортивним і культурним майданчиками. Те, що підприємство їх підтримує - надзвичайно важливо для міста. Усе, що ми побачили з соціальних питань, мене особисто вразило».

 

 

 

 

Інформація про ВП ЮУАЕС

Южно-Український енергетичний комплекс розташований  на півдні України в Миколаївській області. До його складу входять Южно-Українська атомна станція (три атомні енергоблоки сумарною потужністю 3000 МВт), Олександрівська гідростанція на річці Південний Буг (2 гідроагрегати, сумарна потужність 9,8 МВт) і високоманеврена Ташлицька гідроакумулююча станція (в експлуатацію введено першу чергу: 2 гідроагрегати сумарною робочою потужністю в генераторному режимі 330 МВт, у стадії будівництва друга черга – гідроагрегат №3). Розпорядженням Кабінету Міністрів України від 21 листопада 2007 року «Про затвердження проекту завершення будівництва Ташлицької ГАЕС» визначено введення в експлуатацію шести гідроагрегатів ТГАЕС загальною потужністю 906 МВт.

У 1996 році як відокремлений підрозділ підприємство увійшло до складу ДП «НАЕК «Енергоатом». За обсягами виробництва Южно-Український енергокомплекс забезпечує потреби в електричній енергії регіону з більш як п’ятимільйонним населенням. За роки існування підприємством вироблено понад 550 млрд кВт·год. електричної енергії. ВП ЮУАЕС сертифікований за міжнародними стандартами: ISO 9001:2008 «Системи управління якістю. Вимоги», ISO 14001:2004 «Системи екологічного керування. Вимоги та настанови щодо застосування», OHSAS 18001:2007 «Система управління гігієною та безпекою праці. Вимоги». З 2014 р. підприємство очолює Лісніченко Володимир Анатолійович.

 

 

 

Управління інформації та громадських зв’язків

 

версія для друку