МІНІСТЕРСТВО ЕНЕРГЕТИКИ УКРАЇНИ

При підвищених температурах повітря ЗАЕС переходить на особливий режим роботи

10.08.2017 | 16:34

 

 

З приходом спекотних літніх днів Запорізька АЕС переходить на особливий режим роботи. У літній період максимальне навантаження припадає саме на атомну генерацію.

Літо - найбільш гарячий період не тільки для ЗАЕС, а й всієї енергосистеми України. Споживання електрики в країні, коли температура повітря до 30 градусів становить близько 370 млн. КВт / год. В останні дні ця цифра перевищила 400.

Щоб безперебійно працювали системи енергоблоків в жарку пору року, необхідний ретельний контроль всіх основних параметрів та обладнання. При підвищених температурах повітря відбувається нагрів електротехнічного обладнання: трансформаторів, генераторів, електродвигунів та циркуляційної води.

«Щоб контролювати всі ці процеси та підтримувати обладнання на номінальних параметрах фахівцям станції доводиться збільшувати кількість оперативних перемикань, пов'язаних з переходом на резервні теплообмінні апарати», - розповідає головний спеціаліст з АЕС - головний диспетчер - керівник СГД Ілля Захаров. - «В свою чергу потрібне їх своєчасне виведення в ремонт для очищення трубних систем від відкладень, які інтенсивно утворюються саме в умовах високих температур. І якщо взимку таке очищення проводиться раз на місяць, то влітку - щотижня, а, буває, що і кожен день. Підготовку до цього особливого режиму роботи персонал станції веде задовго до наступу спеки».

Ще одним напруженим обладнанням під час спеки є маслонаповнені баки на відкритих розподільних пристроях (ВРП-750). Тому персонал електричного цеху (ЕЦ) веде контроль всього обладнання, проводить обходи та вчасно вживає необхідні заходи.

«У процесі підготовки до літнього спекотного сезону на ЗАЕС була проведена масштабна робота з ремонту необхідного обладнання», - каже начальник зміни ЕЦ Олексій Рябоконь. - «Це дозволило нести високе навантаження в літній період без зауважень. Також проведені теплові випробування всіх генераторів на блоках та на їх підставі розробити й подати складені карти допустимих навантажень. У цей період в особливому режимі працюють і системи охолодження. До них відносяться пароінжекторні машини, системи вентиляції, кондиціонування. Все це обладнання дозволяє підтримувати необхідну температуру, як на енергоблоках, так і в інших приміщеннях. Звичайно ж, підвищені вимоги і до персоналу».

Влітку начальники зміни станції постійно відстежують метеозведення. Прогнози вивчаються для того, щоб заздалегідь прогнозувати, який залишається резерв потужностей, якщо температура підвищується. Це дозволяє своєчасно вводити резерви або маневрувати потужностями.

 

 

Довідка: радіаційний фон в районі розміщення Запорізької атомної електростанції відповідає природним значенням і на 10 серпня становить 8 - 12 мкР/год. Надходження радіоактивних речовин у навколишнє середовище не перевищують встановлених допустимих значень.

 

 

версія для друку