МІНІСТЕРСТВО ЕНЕРГЕТИКИ УКРАЇНИ

Підписання вугільного контракту - практична реалізація стратегічних домовленостей в енергетиці між Україною та США

31.07.2017 | 20:35

 

 

31 липня 2017 року у приміщенні Посольства США в Україні відбулося підписання угоди між ПАТ “Центренерго” та пенсильванською компанією XCoal про постачання американського вугілля до України.

 

Укладення історичної угоди відбулося за участі Тимчасово повіреного у справах США в Україні Джорджа Кента та заступника Міністра енергетики та вугільної промисловості України з питань європейської інтеграції Наталії Бойко, а також представників Міністерства та зацікавлених компаній.

 

Тимчасово повірений у справах США в Україні Джордж Кент привітав XCoal та Центренерго з успішним укладенням цього контракту.

 

Очільник диппредставництва наголосив, що це важливий крок до зміцнення енергетичної безпеки України, що може слугувати прикладом того, як тісна співпраця двох країн може бути ще і економічно взаємовигідною. «Поставки енергетичного вугілля до України допоможуть забезпечити належне функціонування українського енергокомплексу протягом наступного опалювального сезону. Американське вугілля забезпечить безпечне, надійне та конкурентоспроможне джерело енергії для українського народу», - наголосив Джордж Кент.

 

Також Д.Кент нагадав, що з 2014 року Сполучені Штати Америки активізували співпрацю з українським Урядом, щоб допомогти Україні зменшити залежність від енергоносіїв з Росії. «Ми сподіваємось, що ця угода є лише початком співпраці між нашими країнами у цьому важливому секторі», - наголосив Тимчасово повірений у справах США в Україні.

 

Заступник Міністра енергетики та вугільної промисловості України Наталія Бойко, у свою чергу, привітала представників компаній, зазначивши, що завдяки цій угоді Україна зможе практично посилити власну енергетичну безпеку. «Співпраця з США насамперед спрямована на зміцнення енергетичної безпеки України. Сьогоднішнє історичне підписання контракту - це перший відчутний результат стратегічних домовленостей між Президентом Порошенком та Президентом Трампом в енергетичному секторі», - підкреслила заступник Міністра.

 

Наталія Бойко зазначила, що американське вугілля є кроком вперед до забезпечення сталого функціонування енергетики України, яка внаслідок російської гібридної агресії частково втратила свою вугільну промисловість. «В цій ситуації ефективна робота Уряду дала можливість не лише пройти складний опалюваний сезон без віялових відключень та почати переобладнання блоків на марку "Г", але й диверсифікувати поставки», - переконана Н.Бойко.

 

Слід зазначити, що домовленості про постачання вугілля антрацитової групи до України було досягнуто за результатами візиту Президента України Петра Порошенка до США, у якому взяв участь і Міністр енергетики та вугільної промисловості України Ігор Насалик.

 

Сторони звернули увагу на той факт, що енергетичне вугілля із США буде постачатися до України вперше. Про взаємну зацікавленість сторін свідчить той факт, що Договір створює додаткові можливості для диверсифікації поставок та забезпечення України енергетичним ресурсом, а також розширює співпрацю з потенційними американськими партнерами.

 

В.о. директора ПАТ «Центренерго» О.Коземко повідомив, що представники української компанії у межах домовленостей з американською стороною відвідали низку вугледобувних компаній США та обрали компанію XСoal Energy. «Вугілля, видобуте у Пенсильванії, відповідає усім вимогам щодо використання на українських ТЕС», - зазначили в ПАТ «Центренерго».

 

Варто відзначити, що згідно з Угодою американська компанія поставить до України біля 700 тисяч тонн антрацитового вугілля. «Очікується, що перша партія обсягом 85 тисяч тонн має прибути до України уже у вересні цього року. Згідно з угодою, щомісяця до України буде прибувати одне або 2 судна з вугіллям», - підкреслив О. Коземко. Він також повідомив, що ціна є договірною, тому вона може змінюватися у процесі постачання кожної партії вугілля.

 

Сторони підтвердили стратегічний характер енергетичних відносин між двома країнами, висловивши переконання, що українсько-американське партнерство в контексті забезпечення енергетичної безпеки буде тільки зміцнюватися.

 

36286036945_ce65b4a27e_o-1140x684.jpg

 

20479522_272942679778569_7680382566883606996_n.jpg

 

20480016_272942293111941_4562789024644039902_n.jpg

версія для друку