МІНІСТЕРСТВО ЕНЕРГЕТИКИ УКРАЇНИ

На Київській ГЕС провели антитерористичні навчання

31.07.2017 | 09:15

 

 

У рамках проведення заходів з реалізації Концепції боротьби з тероризмом на ГЕС та ГАЕС ПрАТ «Укргідроенерго» на 2013 – 2020 рр.» на Київській гідроелектростанції було здійснено оперативний експеримент.

 

Відповідно до задуму та з метою з’ясування реального стану захищеності була здійснена спроба умовного мінування мостового переходу Київської ГЕС та захоплення виробничої будівлі в забороненій зоні гідроелектростанції.

 

В ході навчального експерименту, охоронниками загону ВВО було затримано двох підозрілих осіб, які намагалися проникнути в заборонену зону Київської ГЕС з водної акваторії верхнього б’єфу станції. Затримані, за допомогою моторного човна, наблизившись до затвору першого гідроагрегату, намагались здійснити  несанкціоновану висадку в забороненій зоні. Однак після отримання голосового попередження про порушення режиму забороненої зони Київської ГЕС та застосування проти них вогнепальної зброї, зловмисники залишили муляж СВП поблизу гідроагрегату і розпочали втікати в сторону бази відпочинку «Гористе». Саме поблизу якої вони і були затримані службовим нарядом загону ВВО. У той же час начальником варти, за допомогою системи відеоспостереження, було виявлено підозрілий предмет на мостовому переході Київської ГЕС закриту картонну коробку невідомого походження, яка виявилася муляжем СВП.

 

Під час проведення експерименту були перевірені та випробувані дії персоналу відомчої воєнізованої охорони, в умовах загрози здійснення терористичного акту в регіоні,  готовність до виконання управлінських функцій антитерористичними штабами ПрАТ «Укргідроенерго» та Київської ГЕС по організації і взаємодії з правоохоронними органами та іншими взаємодіючими силами і засобами по боротьбі з терористами. На практиці перевірена здатність та готовність особового складу Національної гвардії України, спецпідрозділів УСБУ, НПУ у Київській області до виконання службових функцій та обов’язків, в умовах терористичної загрози.

 

 

За результатами спеціального оперативного експерименту Головним управлінням Служби безпеки України у м. Києві та Київській області в цілому надано позитивну оцінку діям фахівців Апарату управління і філії Товариства.

 

Варто зазначити, що ПрАТ «Укргідроенерго» систематично здійснює заходи щодо боротьби з тероризмом з метою реалізації державної політики, спрямованої на гарантування безпеки та захисту населення територій України.

 

версія для друку