МІНІСТЕРСТВО ЕНЕРГЕТИКИ УКРАЇНИ

Україна послідовно виконує зобов'язання перед ЄС в енергетичному секторі

25.07.2017 | 17:19

 

 

Про це заявив Міністр Ігор Насалик під час робочої зустрічі із Надзвичайним та Повноважним Послом Австрії в Україні Герміною Поппеллер. Міністр запевнив, що Українська сторона повною мірою дотримується зобовязань щодо впровадження «Третього енергопакету», імплементації Угоди про Асоціацію з ЄС та зобовязань за Паризькою кліматичною угодою.

 

«Ми підтримуємо ініціативи, що насамперед спрямовані на економію традиційних паливно-енергетичних ресурсів за рахунок відповідно зменшення обсягу їх споживання та використання нетрадиційних і відновлюваних джерел енергії», - наголосив Ігор Насалик.

 

Серед кроків, які були зроблені, Міністр назав імплементацію законодавства відповідно до європейських вимог, стабілізацію роботи атомної генерації, а також диверсифікацію постачання ядерного палива та зменшення використання вугілля антрацитової групи на ТЕС та ТЕЦ України. «За цей рік кардинально змінилася позиція в енегетичному секторі країни», - підкреслив Ігор Насалик.

 

При цьому звернув увагу, що частка атомної генерації в балансі електричної енергії становить близько 58%, затверджено план ремонтів енергоблоків АЕС на 4 роки, завершено процес підготовки будівництва ЦСВЯП, а також диверсифіковано постачання ядерного палива з акцентом на американську компанію Westinghouse. «Усі ці заходи дали змогу зменшити навантаження на теплову генерацію», - зазначив Міністр та додав, що це водочас дозволило зменшити кількість викидів.

 

Україна згідно з новою Енергетичною стратегією до 2035 року використовуватиме все більше енергії з альтернативних джерел. Ігор Насалик також зазначив: «Досвід впровадження альтернативної енергетики інших країн свідчить про важливість передбачення участі відновлювальних джерел енергії в добовому регулюванні, зокрема, за допомогою проектів з використанням акумуляторних батарей».

 

Позитивним сигналом виконання Україною зобов’язань щодо зменшення впливу на довкілля стала вимога з 1 січня 2018 року використовувати в тепловій генерацї лише мазут, частка сірки в якому не перевищує 1%.

 

Увагу приділили під час зустрічі й питанням транзиту газу. «Газотранспортна система України спроможна забезпечувати надійний безперебійний транзит газу до країн Європи», - наголосив Міністр. Також нагадав про підписаний у квітні цього року Меморандум про взаєморозуміння, який підписали італійська компанія Snam, словацька Eustream, "Нафтогаз України" і "Укртрансгаз" та який спрямовано на спільну оцінку можливостей співпраці в експлуатації і розвитку газової мережі в Україні.

 

Сторони обговорили перспективи українсько-австрійського співробітництва у галузі енергетики. Зокрема, Ігор Насалик підтвердив зацікавленість в інтенсифікації співробітництва у нафтогазовій сфері, напрями якого зафіксовано у Протоколі 13-го засідання Українсько-австрійської Комісії, а також поінформував про можливості України щодо збільшення видобування газу та участі, у тому числі й австрійських компаній, у тендерах на розробкуі газових родовищ в Україні.

 

 

 

 

 

 

версія для друку