МІНІСТЕРСТВО ЕНЕРГЕТИКИ УКРАЇНИ

Україна планує подальшу співпрацю з компанією "Westinghouse"

21.07.2017 | 17:04

 

 

Про наміри щодо подальшого розширення співробітництва йшлося під час зустрічі заступника Міністра з питань європейської інтеграції Наталія Бойко з представником компанії «Westinghouse», яка проведена з метою обговорення питань забезпечення українських АЕС ядерним паливом та диверсифікації його поставок в Україну.

 

Наталія Бойко зазначила, що ДП «НАЕК «Енергоатом» та «Westinghouse Electriс Sweden AB» є стратегічними партнерами. У поточному році заплановано здійснити постачання шести партій ядерного палива: для чотирьох енергоблоків Запорізької АЕС та двох енергоблоків Южно-Української АЕС. Відповідно до укладеного контракту у 2017 році чотири поставки для Запорізької АЕС уже виконано.

 

Заступника Міністра також повідомила, що Міністерство розробило стратегічний план розвитку галузі, де крім питань диверсифікації постачання ТВЗ, будівництва ЦСВЯП та інших питань, одним із пріоритетних напрямків є підвищення потужності енергоблоків АЕС. «Дуже цінуємо допомогу з диверсифікації постачання палива та співпрацю щодо виконання робіт з модернізації обладнання, для нас – це додаткова можливість забезпечити сталу роботу енергоблоків та підвищити виробництво електроенергії» - наголосила вона.

 

Про важливість співпраці з компанією «Westinghouse зазначив і начальник відділу поводження з відпрацьованим ядерним паливом та радіоактивними відходами Департаменту ядерної енергетики та атомно-промислового комплексу В. Кушка та звернув увагу, що всі дії з модернізації АЕС, будівництва нових об’єктів та т.п. в обов’язковому порядку погоджує компанією НАЕК «Енергоатом» з Державною інспекцією ядерного регулювання та Міністерством енергетики та вугільної промисловості.

 

Довідково:

У грудні 2014 року ДП «НАЕК «Енергоатом» та «Westinghouse» підписали Доповнення № 13 до Контракту від 30.03.2008 №1, згідно з яким обсяг постачання ядерного палива виробництва компанії «Westinghouse» суттєво розширено. Всього протягом 2015–2020 років передбачено здійснити постачання 30 партій з метою забезпечення шести енергоблоків ВВЕР-1000 (початковий обсяг контракту становив 15 партій для трьох блоків).

 

версія для друку