МІНІСТЕРСТВО ЕНЕРГЕТИКИ ТА
ВУГІЛЬНОЇ ПРОМИСЛОВОСТІ УКРАЇНИ

Будівництво ЦСВЯП є високорентабельним проектом, - Міністр Ігор Насалик

20.07.2017 | 17:45

 

 

20 липня 2017 року відбулася зустріч Міністра енергетики та вугільної промисловості України Ігоря Насалика з представниками Bank of America Merill Lynch та Корпорації з питань приватних інвестицій за кордоном (OPIC) Сполучених Штатів Америки, у ході якої обговорено питання реалізації проекту будівництва централізованого сховища відпрацьованого ядерного палива реакторів типу ВВЕР вітчизняних атомних електростанцій (ЦСВЯП).

 

Під час зустрічі Міністр наголосив про підтримку Міністерством  проекту будівництва ЦСВЯП, який 7 червня 2017 року Кабінет Міністрів України затвердив розпорядженням № 380-р  та який має позитивні експертні висновки Комплексної державної та екологічної експертиз.

 

«На сьогодні немає жодних зауважень до проекту», - зазначив Ігор Насалик.

 

Міністр акцентував, що ЦСВЯП – це перший за часи незалежності України об’єкт, експлуатація якого дозволить змінити існуючу схему поводження з відпрацьованим ядерним паливом вітчизняних атомних електростанцій та позбутися залежності від послуг російських підприємств з тимчасового зберігання, тим самим зміцнити енергетичну безпеку України.

 

Кошти Державного бюджету для будівництва ЦСВЯП не залучатимуться, фінансування робіт здійснюватиметься виключно за рахунок власних коштів ДП «НАЕК «Енергоатом», при цьому планується залучення ДП «НАЕК «Енергоатом» кредитних коштів шляхом розміщення облігацій на фондовому ринку Сполучених Штатів Америки.

 

Представники американської сторони розповіли про свою зацікавленість у сталому забезпеченні фінансування робіт за проектом, адже сховище будуватиметься на основі технології, наданої американською компанією Holtec International – лідером на світовому ринку з впровадженням технології «сухого» зберігання відпрацьованого ядерного палива.

 

Отже, з успішною реалізацією проекту будівництва ЦСВЯП Україна продемонструє світовому співтовариству, що може будувати складні безпечні ядерні об’єкти та бути надійним партнером на ринку капіталу.

 

 

версія для друку