МІНІСТЕРСТВО ЕНЕРГЕТИКИ УКРАЇНИ

У літню спеку дуже важливий мікроклімат на робочому місці

14.07.2017 | 09:28

 

 

У липні стовпчик термометра вже час від часу наближався до позначки в 37-40 градусів в тіні. Звичайно, працювати в таку спеку дуже непросто. Підвищеному навантаженню піддаються і обладнання, і люди. Тому особливо важливим є мікроклімат, який створюється на робочих місцях.

Поняття мікроклімату в даному випадку - це комплекс фізичних показників, який включає в себе температуру повітря, його відносну вологість, швидкість руху і теплове випромінювання.

На Запорізькій АЕС він контролюється промислово-санітарною лабораторією служби охорони праці. «Фахівці проходять по робочих місцях, оформляють протоколи дослідження. У разі якщо умови не відповідають вимогам, видають рекомендації» - зазначив керівник лабораторії Олександр Крепкий.

В цілому ж на станції, де це необхідно і можливо, встановлюють нові кондиціонери, постійно стежать за роботою вентиляційного обладнання і теплоізоляцією. Звичайно, на такому складному і масштабному виробництві як атомна електростанція, не скрізь можливо встановити кондиціонери.

Тому біля постійно діючого обладнання, де особливо жорсткий температурний режим, для персоналу встановлюється спеціальний графік робіт, щоб уникнути перегрівання.

Всі працівники Запорізької АЕС проходять інструктаж про особливості роботи в умовах літньої спеки. Знають, яких ризиків не можна допускати, як надавати першу допомогу постраждалим від перегрівання, здатні виявити ознаки теплового удару.

Але краще цього просто не допускати. У спеку особливо важливо дотримуватися питного режиму, не перевантажувати організм важкою їжею і не зловживати фізичними навантаженнями.

 

 

Довідка: Радіаційний фон в районі розміщення Запорізької атомної електростанції відповідає природним значенням і на 14 липня становить 8 - 12 мкР/год. Надходження радіоактивних речовин у навколишнє середовище не перевищує встановлених допустимих значень.

Запорізька АЕС - найбільший енергетичний об'єкт в Україні та Європі з встановленою потужністю 6000 МВт. Перший енергоблок був введений в експлуатацію в 1984 році, другий - в 1985 р., третій - в 1986 р., четвертий - в 1987 р., п'ятий - в 1989 р., шостий - у 1995 році. Починаючи з 1984 року, внесок Запорізької АЕС в енергетику країни зріс з 2 до 22%.

 

версія для друку