МІНІСТЕРСТВО ЕНЕРГЕТИКИ УКРАЇНИ

Робота з заміни конденсатора на блоці №3 ЗАЕС ведеться цілодобово

13.07.2017 | 07:54

 

На енергоблоці №3 Запорізької АЕС тривають унікальні роботи з заміни конденсатора турбіни. Фахівці, задіяні в процесі, використовують в роботі нестандартні методи, які дозволяють безпечно провести заміну великогабаритного обладнання прямо через частково розібрану стіну блока.

«Персонал працює практично цілодобово - в три зміни. Зараз ведеться підготовка до переміщення двох модулів з блока на зовнішній майданчик. Для цього з корпусу зрізали всі підвідні та відвідні трубопроводи, кріплення, інші допоміжні елементи. На цю роботу пішло трохи більше місяця» - розповів начальник турбінного відділення блока №3 Юрій Борисовський.

Старі модулі перемістять на вулицю, там їх розріжуть на більш дрібні частини і відправлять на утилізацію. Після цього почнеться встановлення нових модулів. Їх на майданчик перевезли заздалегідь для проведення підготовчих робіт.

Щоб витягти багатотонний модуль конденсатора, встановлюють спеціальні полози, які виготовили на заводі нестандартного обладнання і трубопроводів. З їх допомогою будуть проводитися всі переміщення. Це мобільна арматура. Після закінчення робіт з третім конденсатором їх планують використовувати в аналогічній заміні на першому енергоблоці.

 

Довідка: Радіаційний фон в районі розміщення Запорізької атомної електростанції відповідає природним значенням і на 12 липня становить 8 - 12 мкР/год. Надходження радіоактивних речовин у навколишнє середовище не перевищує встановлених допустимих значень.

Запорізька АЕС - найбільший енергетичний об'єкт в Україні та Європі з встановленою потужністю 6000 МВт. Перший енергоблок був введений в експлуатацію в 1984 році, другий - в 1985 р., третій - в 1986 р., четвертий - в 1987 р., п'ятий - в 1989 р., шостий - у 1995 році. Починаючи з 1984 року, внесок Запорізької АЕС в енергетику країни зріс з 2 до 22%.

 

версія для друку