МІНІСТЕРСТВО ЕНЕРГЕТИКИ УКРАЇНИ

ДІЯРУ погодила можливість експлуатації палива "Westinghouse" на енергоблоках №1 та №4 Запорізької АЕС

10.07.2017 | 16:27

 

 

Державна інспекція ядерного регулювання України (ДІЯРУ), враховуючи позитивні результати державної експертизи ядерної та радіаційної безпеки матеріалів, що обґрунтовують безпеку, визнала за можливе завантаження перших партій ядерного палива компанії «Westinghouse» в активні зони енергоблоків №1 та №4 Запорізької АЕС.

Роботи з використання ядерного палива виробництва компанії «Westinghouse» на АЕС України здійснюються ДП «НАЕК «Енергоатом» з метою диверсифікації джерел постачання ядерного палива для АЕС України та уникнення залежності від монопольного постачальника.

У даний час ядерне паливо виробництва компанії «Westinghouse» експлуатується у складі змішаних активних зон енергоблоків №2, №3 Южно-Української АЕС, №5 Запорізької АЕС, та готується до завантаження у активну зону енергоблока №3 Запорізької АЕС.

У планах ДП «НАЕК «Енергоатом» поетапне переведення на паливо виробництва компанії «Westinghouse» чотирьох блоків Запорізької АЕС.

 

 

Довідка: Радіаційний фон в районі розміщення Запорізької атомної електростанції відповідає природним значенням і на 10 липня становить 8 - 12 мкР/год. Надходження радіоактивних речовин у навколишнє середовище не перевищує встановлених допустимих значень.

Запорізька АЕС - найбільший енергетичний об'єкт в Україні та Європі з встановленою потужністю 6000 МВт. Перший енергоблок був введений в експлуатацію в 1984 році, другий - в 1985 р., третій - в 1986 р., четвертий - в 1987 р., п'ятий - в 1989 р., шостий - у 1995 році. Починаючи з 1984 року, внесок Запорізької АЕС в енергетику країни зріс з 2 до 22%.

 

версія для друку