МІНІСТЕРСТВО ЕНЕРГЕТИКИ УКРАЇНИ

На ЮУАЕС стартують роботи з повірки АСКРО

10.07.2017 | 08:23

 

 

10 липня на Южно-Українській АЕС розпочнуться роботи зі щорічної планової повірки* блоків детектування гамма-випромінювання автоматизованої системи контролю радіаційної обстановки (АСКРО), встановлених на проммайданчику та в населених пунктах 30-кілометрової зони спостереження АЕС.

Повірку проведе ДП «Миколаївський регіональний центр стандартизації, метрології та сертифікації» Для її виконання блоки детектування демонтуються та доставляються на майданчик атомної станції.

«Процес повірки розраховано на 2 місяці, він виконується поетапно, - коментує виконання робіт начальник лабораторії зовнішньої дозиметрії цеху радіаційної безпеки ВП ЮУАЕС Андрій Гришан. - Це дозволить продовжити безперервне спостереження за станом радіаційної обстановки на промисловому майданчику енергокомплексу та в зоні спостереження атомної станції в період повірки».

Першим етапом повірки стане підтвердження придатності до подальшої експлуатації блоків детектування, встановлених у Южноукраїнську (ККСС «Олімп»), селищі Олександрівка, селах Новоселівка, Акмечетські ставки, Кузнецове, Іванівка, Костянтинівка та Бузьке.

По завершенні повірки блоки детектування будуть повернуті на штатні місця, про що буде повідомлено додатково.

 

* Повірка - обов'язкова процедура, яка проводиться з метою підтвердження достовірності виконуваних вимірювань.

 

Інформація про ВП ЮУАЕС

Южно-Український енергетичний комплекс розташований  на півдні України в Миколаївській області. До його складу входять Южно-Українська атомна станція (три атомні енергоблоки сумарною потужністю 3000 МВт), Олександрівська гідростанція на річці Південний Буг (2 гідроагрегати, сумарна потужність 9,8 МВт) і високоманеврена Ташлицька гідроакумулююча станція (в експлуатацію введено першу чергу: 2 гідроагрегати сумарною робочою потужністю в генераторному режимі 320 МВт, у стадії будівництва друга черга – гідроагрегат №3). Розпорядженням Кабінету Міністрів України від 21 листопада 2007 року «Про затвердження проекту завершення будівництва Ташлицької ГАЕС» визначено введення в експлуатацію шести гідроагрегатів ТГАЕС загальною потужністю 906 МВт.

У 1996 році як відокремлений підрозділ підприємство увійшло до складу ДП «НАЕК «Енергоатом». За обсягами виробництва Южно-Український енергокомплекс забезпечує потреби в електричній енергії регіону з більш як п’ятимільйонним населенням. За роки існування підприємством вироблено понад 540 млрд кВт·год. електричної енергії. ВП ЮУАЕС сертифікований за міжнародними стандартами: ISO 9001:2008 «Системи управління якістю. Вимоги», ISO 14001:2004 «Системи екологічного керування. Вимоги та настанови щодо застосування», OHSAS 18001:2007 «Система управління гігієною та безпекою праці. Вимоги». З 2014 р. підприємство очолює Лісніченко Володимир Анатолійович.

 

Управління інформації та громадських зв’язків

версія для друку