МІНІСТЕРСТВО ЕНЕРГЕТИКИ УКРАЇНИ

Погашення заборгованості комунального підприємства Южноукраїнська перед ВП ЮУАЕС: намітилися позитивні тенденції

10.07.2017 | 08:18

 

На спільній нараді, що відбулася 6 липня в Южноукраїнську, намітилися позитивні тенденції вирішення проблеми заборгованості комунального підприємства «Теплопостачання та водо-каналізаційне господарство» (КП ТВКГ) перед ВП ЮУАЕС. У зустрічі брали участь представники Южно-Української АЕС, міського виконавчого комітету та міста Вараш (Рівненська область), депутати Южноукраїнської міської ради та працівники КП ТВКГ. Аби допомогти вирішити проблему, до міста-супутника АЕС прибули фахівці Дирекції ДП «НАЕК «Енергоатом».

Під час зустрічі сторони представили своє бачення вирішення складних фінансових відносин, що склалися між комунальним підприємством та АЕС. Зокрема, заступник генерального директора з економіки та фінансів ВП ЮУАЕС Анжела Савастру назвала три варіанти подолання кризи: клопотання міської ради з певними гарантіями міського бюджету,  санація, яка, відповідно, спричинить призначення незалежного керівника, та мирова угода на прийнятних для НАЕК «Енергоатом» умовах. Основні ризики, які вбачає ВП ЮУАЕС (і це вже мало місце) - спроба міської влади створити три нових комунальних підприємства, передати їм мережі та, відповідно, припинити господарську діяльність КП ТВКГ. Це призведе до неможливості погасити борг у сумі 121 млн грн, що є прямим нанесенням збитків державному підприємству.

Міська влада, в свою чергу, сприймає лише один варіант - мирову угоду між КП ТВКГ і ВП ЮУАЕС та алгоритм фінансових гарантій міського бюджету. У представлених на нараді документах описано порядок реструктуризації заборгованості комунального підприємства за умови, що сума боргу надалі нарощуватися не буде.

Після конструктивного обговорення проблеми, учасники зустрічі зійшлися на тому, що виходити з ситуації, що склалася, слід до початку опалювального сезону. Запропоновані документи - проект мирової угоди та алгоритм фінансових гарантій вимагає істотного доопрацювання як щодо строків (термін до 2047 року фахівці ЮУАЕС вважають неприйнятним), так і щодо механізмів реалізації. Допрацьований проект рішення міської ради вирішено винести на розгляд депутатів Южноукраїнської міськради, а фінансисти та економісти виконкому і атомної станції під час додаткової зустрічі мають віднайти консенсус. «Це ключовий момент у ситуації, що склалася, - резюмує заступник генерального директора з економіки та фінансів ВП ЮУАЕС Анжела Савастру. - В умовах законодавчого поля фахівці мають віднайти оптимальний варіант, який задовольнить і місто, і атомну станцію».

 

Інформація про ВП ЮУАЕС

Южно-Український енергетичний комплекс розташований  на півдні України в Миколаївській області. До його складу входять Южно-Українська атомна станція (три атомні енергоблоки сумарною потужністю 3000 МВт), Олександрівська гідростанція на річці Південний Буг (2 гідроагрегати, сумарна потужність 9,8 МВт) і високоманеврена Ташлицька гідроакумулююча станція (в експлуатацію введено першу чергу: 2 гідроагрегати сумарною робочою потужністю в генераторному режимі 320 МВт, у стадії будівництва друга черга – гідроагрегат №3). Розпорядженням Кабінету Міністрів України від 21 листопада 2007 року «Про затвердження проекту завершення будівництва Ташлицької ГАЕС» визначено введення в експлуатацію шести гідроагрегатів ТГАЕС загальною потужністю 906 МВт.

У 1996 році як відокремлений підрозділ підприємство увійшло до складу ДП «НАЕК «Енергоатом». За обсягами виробництва Южно-Український енергокомплекс забезпечує потреби в електричній енергії регіону з більш як п’ятимільйонним населенням. За роки існування підприємством вироблено понад 540 млрд кВт·год. електричної енергії. ВП ЮУАЕС сертифікований за міжнародними стандартами: ISO 9001:2008 «Системи управління якістю. Вимоги», ISO 14001:2004 «Системи екологічного керування. Вимоги та настанови щодо застосування», OHSAS 18001:2007 «Система управління гігієною та безпекою праці. Вимоги». З 2014 р. підприємство очолює Лісніченко Володимир Анатолійович.

 

Управління інформації та громадських зв’язків

версія для друку