МІНІСТЕРСТВО ЕНЕРГЕТИКИ ТА
ВУГІЛЬНОЇ ПРОМИСЛОВОСТІ УКРАЇНИ

Повноцінний, транспарентний, зрозумілий ринок газу - основа довіри потенційних інвесторів, - дискусія в УКМЦ з газових питань

07.07.2017 | 20:30

 

 

Сьогодні в УКМЦ відбулась дискусія на тему: “Газові війни Росії: що потрібно зробити Україні та ЄС, щоб енергетична безпека перестала бути зброєю”. Під час дискусії була презентована доповідь Іллі Заславського «Газові ігри Кремля в Європі: наслідки для політики».

 

Участь у дискусії взяла заступник Міністра енергетики та вугільної промисловості України Наталія Бойко, прокоментувавши заходи щодо протидії пропаганді з газових питань.

 

Н. Бойко зазначила, що насамперед потрібно забезпечити виконання домашнього завдання – всіх вимог Третього енергетичного пакету, забезпечити функціонування повноцінного ринку газу. «Тоді зможемо вільно говорити з потенційними інвесторами, пропонувати їм конкретні виходи на вже функціонуючий ринок», - зазначила заступник Міністра.

 

Під час дискусії також було підкреслено, що Україна розуміє пріоритетні завдання та необхідність чіткого виконання взятих на себе міжнародних зобов’язань: «Звичайно, Україна є зараз надійним транзитером, ми публікуємо всі дані, допускаємо до себе моніторингові комісії, але ми чітко розуміємо, що потрібно модернізувати ГТС».

 

Заступник Міністра зазначила, що опрацьовується питання щодо можливості використання українських підземних газосховищ в контексті створення газового хабу на території України.

 

Наталія Бойко звернула увагу на важливість продовження активного діалогу, як з Брюсселем, так і з США. В цих умовах, Україна вимушена вести діалог і з російським Газпромом, використовуючи всі наявні юридичні інструменти. «Нашим компаніям потрібно використовувати свої юридичні інструменти, уряду - свої інструменти, нашим переговорникам, на рівні різних міжнародних організацій, членом яким є Україна. Від ефективності використання міжнародних майданчиків, таких як Енергетична Хартія, Енергетичне Співтовариство, в кінцевому підсумку буде залежати той результат, який ми отримаємо», - переконана заступник Міністра.

 

Серед пріоритетних завдань Н. Бойко визначила виконання планів щодо збільшення видобутку газу в Україні з метою забезпечення власних потреб до 2020 року.

 

Ще одним напрямком роботи, за її словами, є боротьба з енергетичною пропагандою різними методами: «Це публікація цифр, статистики, це ілюстрація наявних процеси, і тільки коли будемо прозорими і зрозумілими для потенційних інвесторів з ЄС та США, ми зможемо отримати ту підтримку, на яку ми розраховуємо», - наголосила Наталія Бойко.

 

 

версія для друку