МІНІСТЕРСТВО ЕНЕРГЕТИКИ УКРАЇНИ

На енергоблоці №5 ЗАЕС виконано новий вид робіт - вперше замінена головна передача на дизель-генераторній установці

27.06.2017 | 08:28

 

 

Під час ремонтної кампанії на п'ятому енергоблоці Запорізької АЕС фахівцями енергоремонтного підрозділу вперше виконано новий вид робіт – проведена заміна головної передачі на дизель-генераторній установці. Це редуктор, який об'єднує чотири колінчатих вала дизеля і передає обертання потужності на генератор.

«Під час ремонтних робіт на п'ятому енергоблоці дефектация виявила перевищення температурного режиму головного підшипника. У зв'язку з цим було прийнято рішення про заміну цього елемента. За 30 років експлуатації станції такий дефект виявлено вперше. Раніше подібних робіт не доводилося робити ні на одній АЕС України», – прокоментував хід ремонтних робіт начальник дільниці з ремонту резервних дизельних електростанцій і залізничного транспорту енергоремонтного підрозділу Денис Диба.

Для виконання заміни головної передачі на дизель-генераторній установці фахівцям ЕРП знадобилося два тижні. Підготовчий етап, попередній монтажу і демонтажу, був ретельно спланований. Фахівці ЕРП розробили і виготовили для цих робіт спеціальне пристосування – траверсу, яка використовується для вантажопідйомних механізмів. І після того як вона пройшла атестацію, була виконана заміна головної передачі. «Не дивлячись на те, що робота досить складна, фахівці ЕРП і служби загальностанційних об'єктів виконали її бездоганно», – прокоментував Денис Диба.

 

 

Довідка: Радіаційний фон в районі розміщення Запорізької атомної електростанції відповідає природним значенням і на 26 червня становить 8 - 12 мкР/год. Надходження радіоактивних речовин у навколишнє середовище не перевищує встановлених допустимих значень.

Запорізька АЕС - найбільший енергетичний об'єкт в Україні та Європі з встановленою потужністю 6000 МВт. Перший енергоблок був введений в експлуатацію в 1984 році, другий - в 1985 р., третій - в 1986 р., четвертий - в 1987 р., п'ятий - в 1989 р., шостий - у 1995 році. Починаючи з 1984 року, внесок Запорізької АЕС в енергетику країни зріс з 2 до 22%.

 

версія для друку