МІНІСТЕРСТВО ЕНЕРГЕТИКИ УКРАЇНИ

Екологічний фактор - важлива складова роботи Запорізької АЕС

15.06.2017 | 14:57

 

ВП ЗАЕС є гарантом чинного українського законодавства в галузі охорони навколишнього середовища і суворого дотримання європейських і міжнародних норм в області екології. В даний час Запорізька АЕС проводить підготовчі роботи для проходження сертифікації на відповідність міжнародного стандарту ISO 14001 до: 2015.

«В 2015 році ЗАЕС успішно пройшла добровільну процедуру екологічного аудиту. В цілому вся система екологічного менеджменту на підприємстві спрямована на встановлення такого порядку, при якому відповідальність за вплив на навколишнє середовище стає пріоритетом як для атомної станції, так і для кожного працівника», - підкреслює начальник служби охорони навколишнього середовища Ігор Квашнін.

Служба охорони навколишнього середовища (СОНС) бере участь у багатьох заходах з продовження терміну експлуатації енергоблоків. В період підготовки продовження першого та другого блоків служба виконала безліч хімічних аналізів, результати яких знайшли відображення в різних звітах, що підтверджують безпечну експлуатацію енергооб'єктів. На даний час персонал СОНС задіяний в програмах з продовження терміну експлуатації третього енергоблоку.

Сьогодні СОНС спільно з навчально - тренувальним центром ініціює введення нового навчального курсу «Питання щодо екологічної безпеки». Програма призначена для отримання знань персоналом підприємства в області екології і раціонального використання природних ресурсів.

«Екологічні навички необхідно прищеплювати так само, як і принципи культури безпеки, - вважає Ігор Квашнін. - І в цьому напрямку на ЗАЕС ведеться первинний облік відходів, водоспоживання та викидів забруднюючих речовин в атмосферне повітря. Крім того, запроваджено роздільний збір відходів та встановлені контейнери зі збору пластикових пляшок і відпрацьованих батарейок. Роздільний збір відходів - це серйозний бар'єр для нерозповсюдження в нашій екосистемі довгоживучих канцерогенів і забруднюючих речовин».

 

 

Довідка: радіаційний фон в районі розміщення Запорізької атомної електростанції відповідає природним значенням і на 15 червня становить 8 - 12 мкР/год. Надходження радіоактивних речовин у навколишнє середовище не перевищують встановлених допустимих значень.

 

версія для друку