МІНІСТЕРСТВО ЕНЕРГЕТИКИ УКРАЇНИ

31 березня 2016 року в м. Вашингтон (Сполучені Штати Америки) підписано Угоду між Урядом Австралії та Урядом України про співробітництво в галузі використання ядерної енергії в мирних цілях (Угода).

15.06.2017 | 13:26

 

 

Нотою Посольства Австралії в Україні від 15.06.2017 № 44/17 українську сторону поінформовано про завершення Австралією внутрішніх, процедур, необхідних для набуття чинності Угоди.

Від так, відповідно до Статті XIX пункту 1, Угода набирає чинності 15 червня 2017 року.

Угодою передбачено розвиток вітчизняних складових ядерно-паливного циклу, поступове збільшення видобутку урану та розвиток інших складових для забезпечення власних потреб у ядерному паливі та зменшення імпортозалежності від поставок ядерного палива на українські АЕС, зокрема від Російської Федерації.

В рамках Угоди досягнуто домовленостей з таких напрямів співробітництва:

-      передача ядерних матеріалів;

-      фундаментальні та прикладні дослідження, розробка, проектування, будівництво, експлуатація та виведення з експлуатації дослідницьких реакторів, атомних електростанцій та інших установок ядерно-паливного циклу;

-      поводження з відпрацьованим ядерним паливом та радіоактивними відходами;

-      ядерна безпека, радіаційний захист та захист навколишнього середовища;

-      геологічні та геофізичні пошуково-розвідувальні роботи, розробка, виробництво, подальша переробка та використання уранових ресурсів тощо.

 

Додатки:

1. Нота Посольства Австралії в Україні від 15.06.2017 № 44/17;

2. Угода між Урядом Австралії та Урядом України про співробітництво в галузі використання ядерної енергії в мирних цілях

- українська версія;

- англійська версія.

версія для друку