МІНІСТЕРСТВО ЕНЕРГЕТИКИ УКРАЇНИ

Запорізька АЕС отримала високу оцінку ефективності роботи за показниками МЦ ВАО АЕС

30.05.2017 | 08:34

 

З робочим візитом Запорізьку АЕС відвідали експерти МЦ ВАО АЕС. Протягом двох днів експерти провели ряд зустрічей з заступниками директора з різних напрямків діяльності, відвідали Центр підготовки ремонтного персоналу навчально-тренувального центру, який будується та зустрілися з представниками організації молоді ЗАЕС.

До складу делегації увійшли перший заступник директора МЦ ВАО АЕС Анатолій Кириченко, представники МЦ ВАО АЕС на АЕС «Тяньвань» (Китай) – Гао Хайянг і на АЕС «Козлодуй» (Болгарія) – Валентин Пакіданскі.

Найбільша в Європі Запорізька АЕС стала п'ятою АЕС за рахунком, яку в 2017 році відвідали представники Московського центру, щоб подивитися на організацію роботи Представництва ВАО АЕС і переконатися в успішній взаємодії у низці напрямів. А саме: підтримання високих виробничих показників; залученню і підтримці підготовлених експертами програм ВАО АЕС; організації підтримки АЕС, енергоблоки яких знаходяться в стадії продовження проектних термінів експлуатації; організації підготовки персоналу на базі Центру підготовки ремонтного персоналу НТЦ ДП «НАЕК «Енергоатом».

Перший заступник директора МЦ ВАО АЕС Анатолій Кириченко під час зустрічі зазначив ефективну взаємодію з керівництвом Запорізької АЕС. У минулому році ЗАЕС отримала від МЦ ВАО АЕС 286 звітів про важливі події. За ними на станції було розроблено 551 компенсуючий захід. «Це позитивний момент, про який я буду говорити на Раді керуючих МЦ ВАО АЕС і на інших АЕС, тому що досвід експлуатації – це конкретна робота. В ході зустрічі ми переконалися в тому, що ефективність діяльності Запорізької АЕС знаходиться на досить високому рівні», – прокоментував перший заступник директора МЦ ВАО АЕС Анатолій Кириченко.

Також під час робочого візиту експерти ВАО АЕС зустрілися з молодіжним активом Запорізької АЕС. Анатолій Кириченко запропонував організації молоді, щоб вони розробили кілька ініціатив і стали крапкою розвитку в майбутньому через молодіжний рух. У свою чергу генеральний директор Запорізької АЕС Олександр Остаповець підкреслив: «Для організації молоді ЗАЕС я готовий створювати всі умови для їх роботи. Моя мета – це максимально включати молодих фахівців до кадрового резерву і в усі нові проекти. Атомна енергетика йде вперед і нам треба йти в ногу з нею».

В ході робочого візиту діалог вийшов конструктивним і позитивним для обох сторін. На підсумковій нараді обговорили звіт-оцінку ефективності роботи станції за показниками ВАО АЕС і багато напрямків, в тому числі досвід експлуатації, визнані кращими для використання в роботі іншими АЕС.

По завершенню перший заступник директора МЦ ВАО АЕС Анатолій Кириченко вручив генеральному директору Запорізької АЕС Олександру Остаповцю протокол для продовження подальшого взаємного співробітництва.

 

 

Довідка: Радіаційний фон в районі розміщення Запорізької атомної електростанції відповідає природним значенням і на 29 травня становить 8 - 12 мкР/год. Надходження радіоактивних речовин у навколишнє середовище не перевищує встановлених допустимих значень.

Запорізька АЕС - найбільший енергетичний об'єкт в Україні та Європі з встановленою потужністю 6000 МВт. Перший енергоблок був введений в експлуатацію в 1984 році, другий - в 1985 р., третій - в 1986 р., четвертий - в 1987 р., п'ятий - в 1989 р., шостий - у 1995 році. Починаючи з 1984 року, внесок Запорізької АЕС в енергетику країни зріс з 2 до 22%.

 

версія для друку