МІНІСТЕРСТВО ЕНЕРГЕТИКИ УКРАЇНИ

Управління ризиками в атомній енергетиці

22.05.2017 | 16:34

 

 

Провідний інженер служби якості Запорізької АЕС Олександр Катєлін взяв участь в міжнародній робочій зустрічі з управління ризиками в атомній енергетиці, яка відбулася в Єревані. Її організатором став ВАО АЕС (МЦ), а приймаючою стороною - Вірменська АЕС.

Мета робочої зустрічі полягала в обговоренні практичних підходів щодо виконання вимог документа WANO SOER-2015-2 «Управління ризиками». Ризики існують в будь-якій області діяльності. Комплексне управління ними дозволяє враховувати індивідуальні особливості та правильно розставляти пріоритети в прийнятті рішень.

«Приймаючу сторону дуже зацікавили практичні підходи Запорізької АЕС до аналізу ризиків при впровадженні організаційних змін системи управління», - зазначає Олександр Катєлін. «Звучали питання про послідовність виконання встановлених вимог в частині управління ризиками. Наш практичний досвід виявився затребуваним, в тому числі, і щодо розвитку самої інтегрованої системи управління ДП «НАЕК «Енергоатом».

Діяльність з управління ризиками включає в себе три основних етапи - ідентифікацію ризиків, їх оцінку, а також усунення або мінімізацію ризиків. SOER-2015-2 містить рекомендації, обов'язкові для виконання членами ВАО. Дотримання вимог та рекомендацій цього міжнародного документа будуть періодично перевіряти експерти в ході партнерських перевірок.

Для атомних електростанцій управління ризиками не є чимось новим, однак виконання рекомендацій SOER-2015-2 потребують систематизації та інтеграції існуючих підходів.

У заході взяли участь представники різних експлуатуючих організацій Вірменії, Білорусії, Болгарії, Угорщини, Словаччини, України, Росії, Китаю, Ірану, Чехії, Великобританії, а також представники Московського і Лондонського центрів ВАО АЕС.

 

 

Довідка: радіаційний фон в районі розміщення Запорізької атомної електростанції відповідає природним значенням і на 22 травня становить 8 - 12 мкР/год. Надходження радіоактивних речовин у навколишнє середовище не перевищують встановлених допустимих значень.

 

версія для друку