МІНІСТЕРСТВО ЕНЕРГЕТИКИ УКРАЇНИ

У місті-супутнику Южно-Української АЕС 8 червня відбудеться публічна зустріч з громадськістю у рамках громадського обговорення проекту "Звіту про екологічну оцінку КзПБ енергоблоків АЕС України за період 2012-2016 роки"

22.05.2017 | 08:47

 

 

НАЕК «Енергоатом» з метою неухильного подальшого підвищення ядерної безпеки, забезпечення ефективної та надійної роботи енергетичної галузі, доведення безпеки атомних енергоблоків України до рівня, що відповідає міжнародно визнаним вимогам з ядерної безпеки та охорони довкілля реалізує Комплексну (зведену) програму підвищення безпеки енергоблоків атомних електростанцій (КзПБ), затверджену постановою Кабінету Міністрів України №1270 від 07.12.2011.

Зведені заходи КЗПБ, їх переліки за типами енергоблоків, а також картки кожного заходу КЗПБ оприлюднені мовою оригіналу на офіційному веб-сайті НАЕК «Енергоатом» за посиланням: http://www.energoatom.kiev.ua/ua/actvts/integrated_security_program/.

Витрати на виконання КзПБ здійснюються за рахунок власних коштів НАЕК «Енергоатом», а також коштів, наданих як кредити Європейським банком реконструкції та розвитку (ЄБРР) та Євратомом. До укладання кредитних угод протягом 2011-2012 рр. було виконано першу Екологічну оцінку (ЕО) КзПБ. Після укладання кредитних угод, відповідно до Вимог щодо реалізації проекту ЄБРР були складені та реалізуються План екологічних та соціальних заходів (ПЕСЗ), а також План залучення зацікавлених сторін (ПЗЗС) КзПБ. Звітні матеріали першої ЕО, ПЕСЗ та ПЗЗС КзПБ були оприлюднені та залишаються доступними за вказаним вище посиланням.

ПЕСЗ та ПЗЗС КзПБ передбачають повторення ЕО КзПБ кожні 5 років. Чергову ЕО КзПБ було розпочато у 2016 р. з уточнення її масштабів, після чого на замовлення ДП «НАЕК «Енергоатом» Державний заклад «Державна екологічна академія післядипломної освіти та управління» (ДЗ «ДЕА») здійснив чергову Екологічну оцінку. Наразі розпочинається громадське обговорення її результатів. Звіт з визначення масштабів чергової ЕО  та проект «Звіту про екологічну оцінку Комплексної (зведеної) програми підвищення безпеки енергоблоків атомних електростанцій України за період 2012–2016 роки» оприлюднені українською та англійською мовами за вказаним вище посиланням. Зі Звітом можна також ознайомитись в інформаційному центрі ЮУАЕС, адреса якого вказана нижче.

У рамках громадського обговорення проекту Звіту ДП «НАЕК «Енергоатом», ВП «Южно-Українська АЕС» планує провести публічну зустріч з громадськістю в місті-супутнику ЮУАЕС Южноукрїнську 8 червня 2017 року.

Захід відбудеться в інформаційному центрі ВП ЮУАЕС «Імпульс» за адресою: м. Южноукраїнськ,  б-р Шевченка, 8а. Початок заходу – об 11 годині.

Запрошуємо всіх зацікавлених взяти участь у консультаціях.

Запитання, зауваження та коментарі до зазначеного проекту Звіту у письмовій формі можна надсилати в термін до 22.06.2017 р. електронною поштою на адресу o.nemtsov@direkcy.atom.gov.ua  або поштою на адресу: вул. Назарівська, 3, м.Київ, 01032, Україна.

Контактна особа: Немцов Олександр Анатолійович, начальник відділу екології Дирекції ДП «НАЕК «Енергоатом».

 

Інформація про ВП ЮУАЕС

ЮУАЕС – основа Южно-Українського енергетичного комплексу, розташованого на півдні України в Миколаївській області. Він забезпечує потреби в електричній енергії регіону з більш як п’ятимільйонним населенням. До складу енергокомплексу входять: Южно-Українська АЕС (3 атомні енергоблоки сумарною потужністю 3000 МВт), Олександрівська ГЕС на річці Південний Буг (2 гідроагрегати, сумарна потужність 9,8 МВт) і Ташлицька ГАЕС (в експлуатацію введено першу чергу: 2 гідроагрегати сумарною робочою потужністю в генераторному режимі 320 МВт, у стадії будівництва друга черга – гідроагрегат №3).

У 1996 році як відокремлений підрозділ підприємство увійшло до складу ДП «НАЕК «Енергоатом». За роки існування ВП ЮУАЕС вироблено понад 540 млрд кВт·год. електричної енергії. ВП ЮУАЕС  сертифікований за міжнародними стандартами: ISO 9001:2008 «Системи управління якістю. Вимоги», ISO 14001:2004 «Системи екологічного керування. Вимоги та настанови щодо застосування», OHSAS 18001:2007 «Система управління гігієною та безпекою праці. Вимоги». З 2014 р. підприємство очолює Лісніченко Володимир Анатолійович.

 

Управління інформації та громадських зв’язків

 

 

версія для друку