МІНІСТЕРСТВО ЕНЕРГЕТИКИ УКРАЇНИ

25 травня в рамках громадського обговорення проекту "Звіту про екологічну оцінку Комплексної (зведеної) програми підвищення безпеки енергоблоків атомних електростанцій України за період 2012-2016 роки" на Хмельницькій АЕС відбудеться інформаційний брифінг для ЗМІ.

19.05.2017 | 13:51

 

Відповідно до Енергетичної стратегії України на період до 2030 року, схваленої розпорядженням Кабінету Міністрів України від 24.07.2013 № 1071-р, ДП «НАЕК «Енергоатом» з метою неухильного подальшого підвищення ядерної безпеки, забезпечення ефективної та надійної роботи енергетичної галузі, доведення безпеки атомних енергоблоків України до рівня, що відповідає міжнародно визнаним вимогам з ядерної безпеки та охорони довкілля, реалізує Комплексну (зведену) програму підвищення безпеки енергоблоків атомних електростанцій (КЗПБ).

Мета КЗПБ:

·      підвищення рівня безпеки експлуатації енергоблоків атомних електростанцій та надійності їх роботи;

·      зменшення ризиків виникнення аварій на атомних електростанціях під час стихійного лиха або інших екстремальних ситуацій;

·      підвищення ефективності управління проектними і поза проектними аваріями на атомних електростанціях. Мінімізація їх наслідків.

КЗПБ затверджена постановою Кабінету Міністрів України від 07.12.2011 №1270. Змінами до цієї постанови у 2015 році (постанова Кабінету міністрів України від 30.09.2015 №7760 встановлений термін завершення її реалізації до кінця 2020 року.

Орієнтовний обсяг фінансування КЗПБ становить 20,101 млрд гривень (з урахуванням податку на додану вартість).

Фінансування заходів КЗПБ здійснюється за рахунок власних коштів ДП «НАЕК «Енергоатом», а також кредитних коштів, наданих Європейським банком реконструкції та розвитку (ЄБРР) та Європейським співтовариством з атомної енергії (Євратом).

Для забезпечення фінансування реалізації заходів КЗПБ протягом 2012-2014 років ДП «НАЕК «Енергоатом» здійснювалась робота щодо залучення допомоги міжнародних кредитних організацій. За результатами було прийнято рішення щодо співпраці з Європейським банком реконструкції та розвитку (ЄБРР) та Європейським співтовариством з атомної енергії (Євроатом) для залучення кредитних коштів.

Законом України від 15.02.2014 № 1267-VII була ратифікована «Гарантійна угода (Україна: Комплексна (зведена) програма підвищення безпеки енергоблоків атомних електростанцій) між Україною та Європейським банком реконструкції та розвитку», яка передбачає надання кредитних коштів обсягом триста мільйонів євро.

Зазначеними міжнародними договорами передбачається необхідність реалізації «Плану екологічних та соціальних заходів». Одним із екологічних заходів є проведення кожні 5 років екологічної оцінки (ЕО) реалізації КЗПБ.

Екологічна оцінка має на меті здійснення огляду впливів на навколишнє середовище від результатів реалізації заходів КЗПБ. ЕО не вміщує питання оцінки впливу від нового будівництва ядерних установок, збільшення потужностей існуючих ядерних установок, продовження терміну експлуатації енергоблоків діючих АЕС.

Перша екологічна оцінка КЗПБ була виконана протягом 2011 року незалежною міжнародною групою за участі експертів компанії «Poyry» (Фінляндія, Франція, Швейцарія, Німеччина), Українського центру екологічних та водних проектів та компанії «АЕСКАР» (Україна). ЕО КЗПБ здійснювалась відповідно до Екологічної та Соціальної Політики ЄБРР, екологічного законодавства Європейського Союзу, зокрема, Директиви ЄС 2001/42/ЕС, та враховувала найкращий світовий досвід. План залучення зацікавлених сторін (ПЗЗС), Звіт про визначення масштабів робіт, Звіт про ЕО КЗПБ та відповідна Заява про екологічні наслідки реалізації КЗПБ були оприлюднені та залишаються доступними на офіційному веб-сайті ДП «НАЕК «Енергоатом» за посиланням http://www.energoatom.kiev.ua/ua/actvts/integrated_security_program/

Цей звіт містить результати переоцінки впливів на навколишнє середовище у наслідок реалізації КЗПБ (з урахуванням змін, внесених до КЗПБ протягом 2012-2016 років, її заходів, реалізованих протягом цього періоду, а також фактичних змін у стані експлуатації енергоблоків діючих АЕС, навколишнього середовища та процедурах його моніторингу, що відбулися з моменту завершення попередньої ЕО КЗПБ).

 

25 травня 2017 р. об 11 годині у залі інформаційного центру ВП ХАЕС за адресою:

м. Нетішин, вул. Лісова, 6,  в рамках громадського обговорення проекту «Звіту про екологічну оцінку Комплексної (зведеної) програми підвищення безпеки енергоблоків атомних електростанцій України за період 2012-2016 роки», відбудеться інформаційний брифінг для ЗМІ.

Контактний телефон : (03842) 40546,63713 інформаційний центр ХАЕС

e-mail: pr@khnpp.atom.gov.ua

 

 

версія для друку