МІНІСТЕРСТВО ЕНЕРГЕТИКИ УКРАЇНИ

У Южноукраїнську створено відокремлений підрозділ Українського ядерного товариства

18.05.2017 | 16:23

 

 

У Южноукраїнську створено відокремлений підрозділ громадської організації «Українське ядерне товариство» (ВП ГО «УкрЯТ»). Установчі збори у місті атомників відбулися 15 травня. Згідно написаних заяв, членами ВП ГО «УкрЯТ» стали 546 осіб.

Українське Ядерне Товариство створене 1992 року та донедавна було найбільшою громадською ядерною науково-технічною організацією, що об'єднувала основні підприємства атомної промисловості України та профільні навчальні заклади. Товариство сприяло вирішенню багатьох наукових, виробничих і соціальних проблем ядерної енергетики України.

Необхідність у перезавантаженні УкрЯТ викликана змінами, внесеними до закону «Про громадські об’єднання». Донедавна колективними членами товариства були підприємства, установи та організації (серед яких і НАЕК «Енергоатом»), що підтримували розвиток та сприяли вирішенню проблемних питань ядерної галузі. Відтепер її членами можуть бути лише фізичні особи. Об’єднавшись, прихильники атомної енергетики отримають право захищати свої інтереси.

Після одноголосної підтримки присутніми на установчих зборах 15 травня ідеї створення у Южноукраїнську відокремленого підрозділу громадської організації «Українське ядерне товариство», учасники зібрання обрали його керівний склад. Очільником відокремленого підрозділу УкрЯТ одноголосно було обрано Георгія Распопіна. Його трудова біографія тісно пов’язана з ЮУАЕС та з Ядерним товариством. Він брав участь у пусках всіх трьох южно-українських енергоблоків, працював у Мінпаливенерго України, НАЕК «Енергоатом»,  ВАО АЕС. Заступником голови обрали Валерія Кичака, який очолює відділ соціального розвитку ВП ЮУАЕС.  Свого часу він працював у реакторному цеху атомної станції, був заступником голови профспілкової організації підприємства, а також обирався на посаду міського голови Южноукраїнська. 

25 травня в Києві пройде перша конференція переформатованої громадської організації «Українське ядерне товариство». Туди делеговано сім представників від Южноукраїнська.

 

 

 Управління інформації та громадських зв’язків

 

версія для друку