МІНІСТЕРСТВО ЕНЕРГЕТИКИ УКРАЇНИ

На ЮУАЕС пройшла робоча зустріч з німецькими партнерами у рамках проекту модернізації фізичного захисту

16.05.2017 | 16:35

 

На южно-українському майданчику 16 травня відбулася робоча зустріч в рамках проекту «Модернізація периметра ЮУАЕС». Він реалізується за програмою українсько-німецького співробітництва з фізичного захисту ядерних об’єктів, що входить до  ініціативи G7 «Глобальне партнерство проти поширення зброї та матеріалів масового знищення».

У зустрічі взяли участь німецькі фахівці Товариства з безпеки установок і реакторів (GRS) та компанії «Sommer», спеціалісти Держінспекції ядерного регулювання, ДП НАЕК «Енергоатом», Южно-Українського енергокомплексу, військової частини Нацгвардії України, що несе охорону та оборону ЮУАЕС, та ПАТ «Юженергобуд», яке є підрядником у виконанні будівельних робіт у рамках проекту.

Спільну українсько-німецьку роботу з посилення фізичного захисту ЮУАЕС розпочато три роки тому. Першим її етапом було надання німецькою стороною в рамках міжнародної технічної допомоги броньованих куленепробивних кабін для військового підрозділу, що охороняє атомну станцію. Нині вони не лише забезпечують захист життя військовослужбовців на випадок виконання поставлених перед ними бойових завдань з оборони АЕС, а й створюють комфортні умови для несення служби.

Нинішню зустріч присвячено наступному етапу – модернізації периметра атомної станції, зокрема, посиленню антитерористичного захисту контрольно-пропускних пунктів (КПП). Вітаючи гостей, генеральний директор ВП ЮУАЕС Володимир Лісніченко зазначив: «Завдяки нашим спільним зусиллям фізичний захист Южно-Української атомної станції вдосконалюється. Оцінюючи пройдений шлях, з задоволенням констатую, що зроблено вже багато. Дуже приємно, що на майбутнє обидві сторони одностайні щодо подальшої співпраці з даного напрямку».

Учасники наради обговорили умови та терміни поставки необхідного обладнання для модернізації та укріплення контрольно-пропускних пунктів АЕС, проекти виконання необхідних робіт з облаштування фундаментів для майбутнього оснащення, оглянули будмайданчики КПП тощо. Йшла мова під час зустрічі і про наступні проекти українсько-німецького співробітництва в рамках надання міжнародної технічної допомоги з модернізації фізичного захисту Южно-Української АЕС.

 

 

 

 

Інформація про ВП ЮУАЕС

ЮУАЕС – основа Южно-Українського енергетичного комплексу, розташованого на півдні України в Миколаївській області. Він забезпечує потреби в електричній енергії регіону з більш як п’ятимільйонним населенням. До складу енергокомплексу входять: Южно-Українська АЕС (3 атомні енергоблоки сумарною потужністю 3000 МВт), Олександрівська ГЕС на річці Південний Буг (2 гідроагрегати, сумарна потужність 9,8 МВт) і Ташлицька ГАЕС (в експлуатацію введено першу чергу: 2 гідроагрегати сумарною робочою потужністю в генераторному режимі 320 МВт, у стадії будівництва друга черга – гідроагрегат №3).

У 1996 році як відокремлений підрозділ підприємство увійшло до складу ДП «НАЕК «Енергоатом». За роки існування ВП ЮУАЕС вироблено понад 540 млрд кВт·год. електричної енергії. ВП ЮУАЕС  сертифікований за міжнародними стандартами: ISO 9001:2008 «Системи управління якістю. Вимоги», ISO 14001:2004 «Системи екологічного керування. Вимоги та настанови щодо застосування», OHSAS 18001:2007 «Система управління гігієною та безпекою праці. Вимоги». З 2014 р. підприємство очолює Лісніченко Володимир Анатолійович.

 

Управління інформації та громадських зв’язків

версія для друку