МІНІСТЕРСТВО ЕНЕРГЕТИКИ ТА
ВУГІЛЬНОЇ ПРОМИСЛОВОСТІ УКРАЇНИ

Триває робота з оцінки корупційних ризиків у діяльності підприємств Міненерговугілля

28.04.2017 | 09:46

 

 

26 квітня 2017 року в межах кампанії з оцінки корупційних ризиків у діяльності підприємств Міністерства енергетики та вугільної промисловості України на ВП «Южно-Українська АЕС» ДП «НАЕК «Енергоатом» відбулася виїзна робоча нарада.

Участь у заході взяли завідувач Сектору з питань запобігання та виявлення корупції Міненерговугілля Роман Гекалюк, директор центру із запобігання і протидії корупції ДП «НАЕК «Енергоатом» Олег Поліщук, а також залучені до складу робочої групи з оцінки корупційних ризиків незалежні експерти в антикорупційній сфері із Урядово-громадської ініціатива «Разом проти корупції», Професійної асоціації корпоративного управління, аналітичного центру DiXi Group, юридичної фірми «Селепей, Волковецький і партнери».

У межах поїздки учасники поспілкувалися з керівним складом та працівниками АЕС, взяли участь у засіданні балансової комісії, на якому, зокрема, обговорили проблемні питання застосування законів України «Про запобігання корупції» та «Про публічні закупівлі».
За результатами обговорення домовилися підготувати узгоджені пропозиції щодо внесення змін до зазначених нормативно-правових актів.

Також учасники виїзної наради, дата проведення якої збіглася з днем 31-ї річниці Чорнобильської катастрофи, приділили особливу увагу питанню безпеки АЕС як пріоритету в галузі атомної енергетики.

Наразі Робочою групою з оцінки корупційних ризиків у діяльності ДП «НАЕК «Енергоатом» спільно з експертами вже проаналізовано три сфери діяльності підприємстваорганізацію та проведення закупівель, кадрову і соціальну політику.

Надалі у рамках оцінки корупційних ризиків заплановано дослідити такі сфери діяльності підприємства, як управління ресурсами, роботу, спрямовану на попередження, виявлення та врегулювання конфлікту інтересів, та визначити перелік посад, пов’язаних з високим корупційним ризиком.

Результатом оцінки корупційних ризиків стане звіт, який міститиме опис ідентифікованих корупційних ризиків, чинників корупційних ризиків, а також пропозиції щодо заходів із усунення (зменшення рівня) виявлених корупційних ризиків.

Довідково.
Системна робота Міненерговугілля з питань запобігання та виявлення корупції дозволяє впроваджувати найкращі антикорупційні практики на підприємствах Міненерговугілля та прищеплювати працівникам підприємств непримиренне ставлення до проявів корупції. Підтвердженням ефективності такої роботи, є те, що за результатами проведеної у 2016 році експертами громадської організації Transperency International Ukraine оцінки прозорості корпоративної звітності 100 найбільших приватних та державних компаній України, ДП «НАЕК «Енергоатом» має лідируючі позиції за низкою показників, а саме перше місце в рейтингу за антикорупційними програмами компаній державної форми власності і 6 місце, за цим показником, серед всіх оцінюваних компаній; перше місце в рейтингу прозорості компаній державної форми власності; перше місце в рейтингу прозорості компаній енергетичного сектору; перше місце в рейтингу за оцінюванням з блоку питань «Організаційна прозорість», та очолило загальний рейтинг прозорості корпоративної звітності серед оцінюваних державних і приватних компаній.

 

korupciya

 

 

версія для друку