МІНІСТЕРСТВО ЕНЕРГЕТИКИ УКРАЇНИ

ПАТ "Укргідроенерго" уклало контракти з ПАТ "Турбоатом" та ДП "Електроважмаш" про виготовлення обладнання для гідроагрегату № 4 Дністровської ГАЕС

26.04.2017 | 17:50

 

 

26 квітня 2017 року ПАТ «Укргідроенерго» уклало контракти з ПАТ «Турбоатом» на виготовлення, поставку та монтаж насос-турбіни та з ДП заводом «Електроважмаш» на виготовлення, поставку та монтаж гідрогенератора-двигуна для гідроагрегату № 4 Дністровської ГАЕС.

 

Обладнання планується поставити в рамках проекту «Дністровська ГАЕС. Будівництво другої черги ГАЕС у складі гідроагрегату № 4», який розроблено на виконання програми розвитку гідроенергетики України на період до 2026 року та затверджено розпорядженням Кабінету Міністрів України від 16 березня 2017 року № 164-р.

 

Реалізація контрактів запланована на 2017 – 2020 роки. Введення в дію четвертого гідроагрегату станції дозволить збільшити установлену потужність Дністровської ГАЕС на 324 МВт в турбінному режимі та на 421 МВт в насосному режимі. У результаті виробіток електроенергії складатиме 768 млн. кВт. год на рік.

 

Слід зазначити, що ці заводи-виробники також поставляли обладнання для реалізації проекту будівництва першої черги Дністровської ГАЕС у складі трьох гідроагрегатів, які  введені в експлуатацію і працюють у штатному режимі. Обладнання вітчизняного виробництва підтвердило себе як високоякісне і надійне.

 

Довідково:

Дністровська ГАЕС є одним з найбільших енергетичних об’єктів, який реалізується в Україні. Станція акумулює енергію в нічний час, коли навантаження на енергосистему значно знижується, та видає електроенергію під час пікових навантажень на мережу.

Завдяки збільшенню потужності Дністровської ГАЕС, необхідної для регулювання графіка навантажень і перетікань в енергосистемі України, додатково отримується економія палива для ТЕС за рахунок більш оптимальних режимів роботи енергоблоків ТЕС, а також значна економія природного газу за рахунок зменшення кількості пусків енергоблоків ТЕС, що беруть участь в добовому регулюванні енергоспоживання.

 

Посилання на новину на офіційному сайті «Укргідроенегро»: http://uge.gov.ua/articles/news/pat_ukrhidroenerho_uklalo_kontrakty_z_pat_turboatom_ta_dp_elektrovazhmash/

 

 

версія для друку