МІНІСТЕРСТВО ЕНЕРГЕТИКИ УКРАЇНИ

Сейсмостійкість - один з основних параметрів для АЕС всього світу

26.04.2017 | 15:48

 

 

Запорізька АЕС проводить комплексні заходи щодо визначення сейсмічної стійкості обладнання та трубопроводів. Такі нові вимоги МАГАТЕ, які обумовлені постфукусімскімі подіями. На випадок землетрусу або після нього станція повинна безпечно виконувати свої функції. Сейсмостійкість стала необхідним параметром для всіх АЕС світу, навіть якщо в районі її розміщення не буває помітних сейсмічних проявів.

В рамках цих вимог та з ініціативи науково-технічного центру ДП «НАЕК» «Енергоатом» представники Запорізької АЕС відвідали АЕС Пакш в Угорщині. Візит організовано з метою обміну досвідом.

«Не дивлячись на те, що майданчик Запорізької АЕС сейсмічно стійкій, все ж згідно з новими вимогами переглядається переоцінка сейсмостійкості обладнання, трубопроводів, будівель та споруд ядерного об'єкта», - розповідає Георгій Величков - провідний інженер з експлуатації обладнання ВП ЗАЕС, - «Робота комплексна, об'ємна та складна. Вона проходить на всіх атомних електростанціях в рамках реалізації Комплексної (зведеної) програми підвищення безпеки енергоблоків України».

В даний час виконання цих заходів на 1 та 2 енергоблоках Запорізької АЕС на завершальному етапі. Основні роботи виконані і після їх оцінки Державною інспекцією ядерного регулювання України (ДІЯРУ) залишилося виконати компенсуючи заходи.

На 3 та 4 енергоблоках заходи в активній фазі. Важливо сказати, що все нове обладнання, яке в останні роки монтується на енергоблоках в зв'язку з продовженням їх ресурсу, вже відповідає сейсмічних вимогам.

Після завершення на 3 та 4 енергоблоках, подібний комплекс робіт на відповідність сейсмічним вимогам буде проводитися на 5 та 6 енергоблоках.

Згодом кожен енергоблок пройде перевірку Державною інспекцією ядерного регулювання України на предмет повної відповідності міжнародним вимогам.

 

 

 

Довідка: радіаційний фон в районі розміщення Запорізької атомної електростанції відповідає природним значенням і на 26 квітня становить 8 - 12 мкР/год. Надходження радіоактивних речовин у навколишнє середовище не перевищують встановлених допустимих значень.

версія для друку