МІНІСТЕРСТВО ЕНЕРГЕТИКИ ТА
ВУГІЛЬНОЇ ПРОМИСЛОВОСТІ УКРАЇНИ

Співпраця України та Польщі в нафтогазовій сфері сприятиме підвищенню рівня енергетичної безпеки

21.04.2017 | 12:49

 

 

Перший заступник Міністра енергетики та вугільної промисловості Галина Карп зустрілася із Державним секретарем Голови Ради Міністрів Республіки Польща, Уповноваженим Уряду з питань стратегічної енергетичної інфраструктури Піотром Наімським

 

Галина Карп поінформувала, що на сьогодні Україна вже здійснила значні зрушення на шляху до глибоких і системних реформ в енергетиці. Так, трансформація енергетичного сектору України відповідно до ринкових засад функціонування, конкуренції і норм законодавства ЄС стимулюватиме підвищення ефективності цього сектору, економіки в цілому та сприятиме економічній діяльності суб’єктів енергетичноі сфери зокрема.

 

Сторони обговорили основні напрями співробітництва:

 

- побудова газового інтерконектора Польща-Україна: реалізація зазначеного проекту сприятиме зміцненню ролі Польщі та України на регіональному ринку газу як транзитних країн, що дозволить посилити безпеку постачання палива в регіоні;

- будівництво нового нафтопроводу «Броди – Адамова застава» в рамках реалізації проекту Євро-Азіатського нафтотранспортного коридору (ЄАНТК), у підготовленні якого беруть участь як українська так і польська компанії.  

 

Пані Карп зазначила, що у нас є можливості вже зараз забезпечити постачання різних сортів нафти на нафтопереробні підприємства польського концерну «Орлен» в Чехії нафтопроводом «Південна Дружба». 

 

Також Г. Карп відмітила важливість реалізації пілотного Проекту «Енергетичний міст УкраїнаЄвропейський Союз», який може стати одним з ключових елементів підвищення рівня енергетичної безпеки. 

 

Сторони підкреслили, що поолиблення співпраці буде мати подальші перспективи для розвитку, що становитимуть взаємовигідний інтерес для обох країн.

 

У зустрічі також взяли участь Голова правління компанії Gaz-System S.A., представники НАК "Нафтогаз України" та ПАТ "Укртрансгаз".

 

 

версія для друку