МІНІСТЕРСТВО ЕНЕРГЕТИКИ УКРАЇНИ

Триває середній ремонт вимикача КАГ-24 на енергоблоці №3 Запорізької АЕС

21.04.2017 | 10:00

 

 

Ремонт комплектного пристрою (вимикача) КАГ-24 починається відразу ж після зупину енергоблока і знеструмлення блочного трансформатора. На сьогодні виконана більша частина всіх запланованих робіт.

 

У турбінному відділенні енергоблока №3 йде середній ремонт вимикача КАГ-24. Специфіка робіт така, що вони достатньо тривалі, і продовжуються практично всю ремонтну кампанію на енергоблоці. Виконує їх одна з бригад дільниці з ремонту генераторів електричного цеху.

 

Вже завершилося осцилографування вимикача - налагодження і випробування часових характеристик. Ці операції проводилися спільно з персоналом дільниці високовольтних випробувань, перевірялася працездатність вимикача. По суті це середина ремонтного процесу на даному обладнанні.

 

Далі чекає наступний етап - складання, і це теж тривалий процес. Проте, персонал дільниці намагається виконувати всі ремонтні операції з деяким випередженням, оскільки скоро аналогічні роботи розпочнуться на п'ятому енергоблоці, і потрібно буде працювати одночасно на двох вимикачах.

 

«Наша бригада займається обслуговуванням цих вимикачів на всіх шести енергоблоках. Цього року, як і в минулому, доведеться паралельно працювати на двох блоках. У цій роботі немає дрібниць і помилки неприпустимі. Кожна деталь підлягає ретельному огляду, серйозній дефектації» - розповів майстер дільниці з ремонту генераторів Євген Місевра.

 

 

 

 

 

Довідка: Радіаційний фон в районі розміщення Запорізької атомної електростанції відповідає природним значенням і на 21 квітня становить 8 - 12 мкР/год. Надходження радіоактивних речовин у навколишнє середовище не перевищує встановлених допустимих значень.

Запорізька АЕС - найбільший енергетичний об'єкт в Україні та Європі з встановленою потужністю 6000 МВт. Перший енергоблок був введений в експлуатацію в 1984 році, другий - в 1985 р., третій - в 1986 р., четвертий - в 1987 р., п'ятий - в 1989 р., шостий - у 1995 році. Починаючи з 1984 року, внесок Запорізької АЕС в енергетику країни зріс з 2 до 22%.

версія для друку