МІНІСТЕРСТВО ЕНЕРГЕТИКИ УКРАЇНИ

Дільниця з ремонту турбін: спільна праця для головної мети

20.04.2017 | 15:36

 

За всю історію існування дільниці з ремонту турбін на Запорізькій АЕС після виходу турбоагрегатів з ремонтів не було жодного повторного зупину через неякісно виконану роботу.

У липні 1982 року на Запорізькій АЕС, що споруджувалась, була створена постійна виробнича дільниця «Харківенергоремонт» для ремонту основного і допоміжного обладнання турбінних цехів станції. Вона дала початок історії сьогоднішньої дільниці з ремонту турбін енергоремонтного підрозділу Запорізької АЕС.

Пуск першого енергоблока станції став великою, радісною подією, що викликала заслужене почуття гордості, адже дільниця приймала в роботах безпосередню участь, а для багатьох це був пуск першого в житті енергоблока.

Свій перший ремонт після експлуатації турбіни першого енергоблока ЗАЕС дільниця виконала в 1985 році. Це були стопорно-регулюючі клапани. Обладнання складне, але завдяки тісній співпраці і взаємодопомозі з поставленим завданням впоралися. Кожен ремонт енергоблоків лише додавав досвіду і розширював знання.

За свою історію дільниця виконувала різноманітні завдання, пов'язані з ремонтом, реконструкцією і модернізацією обладнання. Це відноситься до системи автоматичного регулювання і захисту турбоагрегатів, ремонту маслосистеми турбоагрегату, ремонту конденсатно-вакуумної системи. Освоєна технологія ремонту і технічного обслуговування системи кулькоочистки конденсаторів турбін фірми «ТАPROGGE». В процесі впроваджуються нові технології, застосовуються нові пристосування і оснащення.

 

 

Довідка: Радіаційний фон в районі розміщення Запорізької атомної електростанції відповідає природним значенням і на 20 квітня становить 8 - 12 мкР/год. Надходження радіоактивних речовин у навколишнє середовище не перевищує встановлених допустимих значень.

Запорізька АЕС - найбільший енергетичний об'єкт в Україні та Європі з встановленою потужністю 6000 МВт. Перший енергоблок був введений в експлуатацію в 1984 році, другий - в 1985 р., третій - в 1986 р., четвертий - в 1987 р., п'ятий - в 1989 р., шостий - у 1995 році. Починаючи з 1984 року, внесок Запорізької АЕС в енергетику країни зріс з 2 до 22%.

версія для друку