МІНІСТЕРСТВО ЕНЕРГЕТИКИ ТА
ВУГІЛЬНОЇ ПРОМИСЛОВОСТІ УКРАЇНИ

Підписано Меморандум про взаєморозуміння щодо можливостей співпраці в ГТС України

10.04.2017 | 16:58

 

 

НАК «Нафтогаз України», ПАТ «Укртрансгаз», Snam S.p.A. (Італія) та Eustream a.s. (Словаччина) підписали Меморандум про взаєморозуміння щодо спільної оцінки можливостей співпраці у використанні та розвитку газотранспортної системи (ГТС) України у присутності Міністра енергетики та вугільної промисловості України Ігоря  Насалика, Комісара ЄС з енергетики та кліматичних дій Мігеля Каньєте та Міністра економічного розвитку Італії Карло Календи.

 

Церемонія підписання Меморандуму відбулася у рамках поїздки делегації України на чолі з Міністром енергетики та вугільної промисловості України Ігорем Насаликом до м. Рим, Італійська Республіка, що відбувається 10-11 квітня на офіційне запрошення Міністра економічного розвитку Італійської  Республіки Карло Календи.

 

Серед іншого, документ має на меті довгострокове забезпечення стабільності транспортування природного газу Україною відповідно до стандартів європейських ринків, безпечного й ефективного використання ГТС України, а також прозорого та недискримінаційного доступу до неї третіх сторін згідно із чинним законодавством.

 

Ігор Насалик під час церемонії підписання документа  підкреслив важливість співпраці у газовій сфері, а також наголосив, що Україна належним чином виконує свої міжнародні зобов’язання в рамках Третього енергетичного пакету, зокрема у частині забезпечення надійності транзиту газу через свою територію до європейських країн.

 

Реалізація цього проекту допоможе підвищити ліквідність та безпеку постачання на газовому ринку як України, так і ЄС, що цілком відповідає Стратегії енергетичної безпеки ЄС.

 

 

версія для друку