МІНІСТЕРСТВО ЕНЕРГЕТИКИ УКРАЇНИ

На Южно-Українській АЕС завершила роботу місія технічної підтримки ВАО АЕС

10.04.2017 | 08:50

 

На Южно-Українській АЕС завершила роботу місія технічної підтримки* Всесвітньої асоціації організацій, що експлуатують атомні електростанції (ВАО АЕС) за темою «Ухвалення ефективних експлуатаційних рішень». 7 квітня команда міжнародних експертів, що представляла три регіональні центри асоціації, - Паризький, Атлантський і Московський - передала керівництву ВП ЮУАЕС попередній звіт місії.

Цій події передувала напружена робота. Протягом тижня фахівці ЮУАЕС знайомилися з різними методами підходу до ухвалення ефективних експлуатаційних рішень, які використовуються на АЕС світу. Міжнародні експерти, зокрема, представили методології відомих компаній-операторів атомних станцій EDF (Паризький центр ВАО АЕС), Duke Energy (Атлантський центр ВАО АЕС), а також АЕС «Чернавода» (Румунія) та Калінінської АЕС (Росія). Крім теоретичного матеріалу для українських атомників було організовано практичні заняття, під час яких експерти відзначили компетентність персоналу станції, а також його зацікавленість в опануванні передового світового досвіду в зазначеній області.

Передаючи попередній звіт своєї команди головному інженерові Южно-Української атомної станції, керівник місії техпідтримки радник ВАО АЕС Олег Семененко підкреслив: «Те, що ваша станція замовила цю місію, свідчить, що АЕС хоче змін на краще. І команда Всесвітньої асоціації операторів атомних станцій бажає вам успіхів у цій області. Хочу підкреслити, що передачею попереднього звіту наша робота не завершується. Експерти відкриті для спілкування».   

В слові у відповідь головний інженер ВП ЮУАЕС Микола Феофентов зазначив: «Ухвалення ефективних експлуатаційних рішень у практиці Южно-Української АЕС існувало завжди. Про це говорить успішний більш ніж 30-річний досвід експлуатації атомної станції. Проте, представлений світовий досвід важливий для нас. Він допоможе формалізувати процес прийняття нами ефективних рішень в одній процедурі. При цьому концентрація в одному документі найважливіших аспектів кожної події, яка може статися в роботі атомної станції, сприятиме подальшому вдосконаленню нашої діяльності». 

 *Місії технічної підтримки (є частиною програми ВАО АЕС «Технічна підтримка та обмін») проводяться за заявками АЕС і стосується тем, які станція сама визначає, виходячи з їх актуальності. Мета місій - використовуючи досвід інших атомних станцій, отримати знання та матеріали для найоптимальніших шляхів вирішення виробничих проблем і вдосконалення своєї роботи.

 

  

 

 

Інформація про ВП ЮУАЕС

ЮУАЕС – основа Южно-Українського енергетичного комплексу, розташованого на півдні України в Миколаївській області. Він забезпечує потреби в електричній енергії регіону з більш як п’ятимільйонним населенням. До складу енергокомплексу входять: Южно-Українська АЕС (3 атомні енергоблоки сумарною потужністю 3000 МВт), Олександрівська ГЕС на річці Південний Буг (2 гідроагрегати, сумарна потужність 9,8 МВт) і Ташлицька ГАЕС (в експлуатацію введено першу чергу: 2 гідроагрегати сумарною робочою потужністю в генераторному режимі 320 МВт, у стадії будівництва друга черга – гідроагрегат №3).

У 1996 році як відокремлений підрозділ підприємство увійшло до складу ДП «НАЕК «Енергоатом». За роки існування ВП ЮУАЕС вироблено понад 540 млрд кВт·год. електричної енергії. ВП ЮУАЕС  сертифікований за міжнародними стандартами: ISO 9001:2008 «Системи управління якістю. Вимоги», ISO 14001:2004 «Системи екологічного керування. Вимоги та настанови щодо застосування», OHSAS 18001:2007 «Система управління гігієною та безпекою праці. Вимоги». З 2014 р. підприємство очолює Лісніченко Володимир Анатолійович.

 

Управління інформації та громадських зв’язків

 

 

 

версія для друку