МІНІСТЕРСТВО ЕНЕРГЕТИКИ ТА
ВУГІЛЬНОЇ ПРОМИСЛОВОСТІ УКРАЇНИ

Уряд працює над створенням інфраструктури для переробки радіоактивних відходів

05.04.2017 | 19:30

 

 

На засіданні Уряду 5 квітня прийнято низку рішень щодо вирішення питання переробки радіоактивних відходів.


Зокрема, Уряд затвердив проект «Запорізька АЕС. Створення комплексу по переробці РАВ. Реконструкція» (Коригування), який розроблено Міністерством енергетики та вугільної промисловості України для вирішення питання із створення інфраструктури для переробки радіоактивних відходів (РАВ).


Правовою підставою реалізації проекту є розпорядження КМУ від 09.01.2014 № 10, яким затверджено проект «Запорізька АЕС. Створення комплексу по переробці РАВ. Реконструкція». Для завершення виконання робіт за проектом потрібне коригування проекту з урахування зміни цін на будівельні матеріали, обладнання та комплектуючі до них.


Комплекс дозволить переробляти радіоактивні відходи, які вже накопичено на майданчику відокремленого підрозділу «Запорізька атомна електростанція» ДП «НАЕК «Енергоатом», тих, що утворені під час поточної експлуатації енергоблоків, при продовженні строку експлуатації, та під час зняття з експлуатації енергоблоків ЗАЕС.


Крім того, Уряд схвалив проект розпорядження «Про затвердження проекту «Будівництво комплексу з переробки радіоактивних відходів ВП ХАЕС» з метою реалізації проекту будівництва комплексу з переробки РАВ в межах промислового майданчика Хмельницької АЕС.

Проекти будівництва комплексів з переробки радіоактивних відходів розроблено відповідно до Стратегії поводження з радіоактивним відходами в Україні, затвердженої Розпорядженням КМУ № 990-р у 2009 році та на виконання Закону України «Про Загальнодержавну цільову екологічну програму поводження з радіоактивними відходами».


Прийняття Урядом зазначених проектів розпоряджень дозволить завершити будівництво комплексу з переробки РАВ на Запорізькій АЕС, а також розробити робочу документацію та почати будівництво комплексу на Хмельницькій АЕС. Такі рішення забезпечать реалізацію Загальнодержавної програми поводження з РАВ.


Будівництво комплексів забезпечить:


кондиціонування твердих радіоактивних відходів для забезпечення їх безпечного тимчасового і довгострокового зберігання у відповідності із рекомендаціями МАГАТЕ та діючими в Україні нормами та правилами;


зменшення у процесі переробки у 60 разів об’єму твердих радіоактивних відходів шляхом спалювання та згодом – у 3-4 рази шляхом їх пресування;


випуск упаковок з РАВ, що відповідатимуть вимогам приймання спеціалізованими підприємствами;


• передачу на довгострокове зберігання значно зменшених обсягів РАВ.


Також вирішено окремим протокольним рішенням Кабінету Міністрів України доручити ДП «НАЕК «Енергоатом» спільно з Міненерговугілля забезпечити проведення екологічної експертизи проектів відповідно до чинного законодавства

 

версія для друку