МІНІСТЕРСТВО ЕНЕРГЕТИКИ УКРАЇНИ

Нове обладнання на системах безпеки енергоблока № 3 Запорізької АЕС

30.03.2017 | 15:38

 

 

В рамках продовження терміну експлуатації на системах безпеки енергоблока № 3 Запорізької АЕС починається масштабна реконструкція обладнання.

Щити постійного струму, які відслужили свій термін експлуатації, замінять на нові, автоматизовані панелі. Демонтаж старого обладнання завершений і йде підготовча робота до монтажу нового, виробництва Чехії. Найближчим часом ПрАТ «Електропівденмонтаж-10» під керівництвом фахівців Електричного цеху (ЕЦ) ВП ЗАЕС приступає до робіт.

 

Аналогічні роботи вже проведені на перших двох енергоблоках в період підготовки до продовження терміну експлуатації. Отриманий досвід буде затребуваний, тому що робота має бути об'ємна і складна.

 

Перший етап заміни - друга система безпеки та управління обчислювальних систем. Другим етапом пройдуть приймально-здавальні випробування електротехнічного обладнання щитів постійного струму.

 

«Таке ж обладнання встановлено на Рівненській і Хмельницькій станціях та знаходиться в дослідній експлуатації», - розповідає заступник начальника з ремонту ЕЦ Сергій Кравченко. - «Автоматизовані системи нового покоління зовсім інші і їх технічні характеристики набагато вище. Після заміни вся інформація буде відображатися на сенсорних дисплеях. Раніше такі дослідження проводилися в ручному режимі».

 

 

 

Довідка: Радіаційний фон в районі розміщення Запорізької атомної електростанції відповідає природним значенням і на 30 березня становить 8 - 12 мкР/год. Надходження радіоактивних речовин у навколишнє середовище не перевищує встановлених допустимих значень.

 

версія для друку