МІНІСТЕРСТВО ЕНЕРГЕТИКИ УКРАЇНИ

Ігор Насалик розвіяв міфи щодо бездіяльності влади з вирішення питань забезпечення вугіллям ТЕС та ТЕЦ України

07.02.2017 | 14:50

 

 

Під час прес-конференції на тему: «Блокада Донбасу та забезпечення вугіллям енергосистеми України» Міністр Ігор Насалик зупинився на основних кроках, зроблених Міненерговугілля України з метою зменшення використання вугілля антрацитової групи. Зокрема, назвав успішне завершення проекту будівництва повітряної лінії «Рівненська АЕС –ПС «Київська», що дало можливість використовувати незадіяні потужності Рівненської та Хмельницької АЕС, а також забезпечити для Києва та Київської області додатково 1 млн кВт електроенергії. Крім того, завдяки впровадження проекту відтепер можна зекономити 1 млн 400 тис тонн вугілля щороку, а також суттєво зменшити викиди вуглецю в атмосферу, як того вимагають директиви ЄС.

 

Ще одним проектом, який дозволив зекономити 700 тисяч тонн вугілля на рік, є будівництво Дністровської ГАЕС. Уже введено в дію три гідроагрегати і планується введення четвертого. «Ефект, який очікуємо завдяки реалізації цього проекту – економія 2 млн тонн антрациту», - зазначив І. Насалик.

 

Одним із проектів, спрямованих на зменшення використання антрациту, є проект переведення двох блоків Зміївської ТЕС на спалювання вугілля газової групи. За словами Міністра, 2 та 5 блоки будуть введені цього року, що також дасть можливість замінити близько 1 млн тонн антрациту на рік  вугіллям газової групи. «Практично 35 відсотків антрациту, необхідного для забезпечення теплової генерації,  ми замістили внаслідок проведеної роботи», - підсумував Міністр та додав , що за дорученняv Президента України та Прем’єр-Міністра опрацьовується питання щодо переведення Трипільської ТЕС на споживання газового вугілля.

 

Крім того, Міністр зауважив, що тільки цього року ТЕС зменшили споживання природного газу понад 1 млрд куб. метрів. «Тому будь-які розмови про те, що держава нічого не робить, не відповідають дійсності», - підкреслив Ігор Насалик.

 

Презентацію можна переглянути тут.

 

Відео з прес-конференції Міністра Ігоря Насалика на тему: «Блокада Донбасу та забезпечення вугіллям енергосистеми України» частина 1 можна переглянути тут.

 

Відео з прес-конференції Міністра Ігоря Насалика на тему: «Блокада Донбасу та забезпечення вугіллям енергосистеми України» частина 2 можна переглянути тут.

 

версія для друку