МІНІСТЕРСТВО ЕНЕРГЕТИКИ УКРАЇНИ

"Важливо, щоб ми раціонально використовували кошти", - Міністр Ігор Насалик під час зустрічі з Радою голів Незалежної профспілки гірників України

26.01.2017 | 18:09

 

 

Ігор Насалик 26 січня зустрівся з представниками Незалежної профспілки гірників України, які цього дня провели засідання Ради голів НПГУ.

 

Під час зустрічі обговорили важливі питання щодо перспектив роботи підприємств галузі, можливостей щодо збільшення видобутку вугілля, стан виплати заробітної плати та бюджетного фінансування у 2017 році, забезпечення саморятівниками, розрахунків шахт за спожиту електроенергію тощо.

 

Міністр у виступі зазначив, що Міненерговугілля виконує зобов’язання перед гірниками. Зокрема, на сьогодні не стоїть питання збуту вугілля. Крім того, у період з березня по травень будуть запущені в роботу два блоки Зміївської ТЕС, які переведені на спалювання вугілля газової групи, що дасть додаткову можливість збуту вугілля.

 

Окремо Міністр зупинився на питанні модернізації підприємств, а також введення нових лав. Зокрема, зазначив, що всі тендерні процедури будуть піддаватися жорсткому аналізу. На сьогодні працює відповідна Робоча група на чолі з Першим заступником Міністра Галиною Карп щодо перевірки дотримання чинного законодавства під час проведення тендерних процедур із закупівлі гірничо-шахтного обладнання, необхідного для введення в роботу нових очисних вибоїв за рахунок кредитних коштів в обсязі 300 млн. гривень.

 

Ця ж робоча група, за словами Міністра, буде перевіряти використання кредитних коштів у сумі 1 млрд грн, яку передбачено використати під державні гарантії для запуску нових лав.

 

Під час зустрічі гірники порушували питання щодо підвищення тарифних окладів шахтарям. Міністр зазначив, що підтримує ініціативу щодо гідної оплати праці гірників, водночас наголосив на необхідності оптимізації, зменшення чисельності групи працівників, не задіяних у виробництві, а також передачі об’єктів інфраструктури на баланс органів місцевої влади, за винятком оздоровчих закладів.

 

Гірники з свого боку подякували Міністру Ігорю Насалику за увагу до шахтарських проблем.

 

У зустрічі взяли участь також заступник Міністра Анатолій Корзун, представники Держпраці та Мінсоцполітики.

 

Фото можна переглянути тут.

 

версія для друку