МІНІСТЕРСТВО ЕНЕРГЕТИКИ УКРАЇНИ

Представники Іванківського та Поліського районів Київської області відвідали Запорізьку АЕС і її пристанційне сухе сховище відпрацьованого ядерного палива

23.03.2017 | 08:54

 

 

21 березня 2017 року за сприяння ДП «НАЕК «Енергоатом» проммайданчик Запорізької АЕС і комплекс ССВЯП відвідали представники Іванківського та Поліського районів Київської області.

 

Програма відвідування була досить насиченою та інформативною. Знайомство з Запорізькою АЕС почалося в інформаційному центрі, де відвідувачам була надана загальна інформація про діяльність станції і важливі загальнодержавні проекти, які реалізуються на ЗАЕС.

 

Уже на початку заходу гості проявили неабиякий інтерес до різних напрямків діяльності станції, і бесіда перейшла в формат «питання-відповідь», що тривав протягом усього дня.

 

З інформаційного центру делегація перемістилася на проммайданчик Запорізької АЕС, відвідала турбінне відділення енергоблока №5, після чого підійшла черга об'єкта, що найбільше цікавив гостей  - комплексу сухого зберігання відпрацьованого ядерного палива.

 

Ставилися вузькоспецифічні питання, під пильною увагою вивчалися всі нюанси експлуатації ССВЯП. Фахівці Запорізької АЕС докладно розповіли про кожен етап поводження з ВЯП з моменту його вивантаження в приреакторний басейн витримки до встановлення вентильованого контейнера зберігання на майданчику ССВЯП.

 

Далі за програмою відбулося відвідування повномасштабного тренажера, і жвава дискусія продовжилася вже на тему дій оперативного персоналу при різних режимах експлуатації енергоблоків, після чого гості повернулися в інформаційний центр, куди були запрошені фахівці Запорізької АЕС з цеху радіаційної безпеки і служби фізичного захисту для надання вичерпної інформації за цими напрямками.

 

Бесіда була багатогранною і торкнулася не тільки діяльності Запорізької АЕС. Гості поділилися болючими проблемами свого регіону. Фахівці ЗАЕС і представник ДП «НАЕК «Енергоатом» в рамках своєї компетенції запропонували можливі варіанти вирішення озвучених питань.

 

Завершився захід відвідуванням музею Запорізької АЕС.

 

 

 

 

 

 

 

Довідка: Радіаційний фон в районі розміщення Запорізької атомної електростанції відповідає природним значенням і на 22 березня становить 8 - 12 мкР/год. Надходження радіоактивних речовин у навколишнє середовище не перевищує встановлених допустимих значень.

Запорізька АЕС - найбільший енергетичний об'єкт в Україні та Європі з встановленою потужністю 6000 МВт. Перший енергоблок був введений в експлуатацію в 1984 році, другий - в 1985 р., третій - в 1986 р., четвертий - в 1987 р., п'ятий - в 1989 р., шостий - у 1995 році. Починаючи з 1984 року, внесок Запорізької АЕС в енергетику країни зріс з 2 до 22%.

 

версія для друку