МІНІСТЕРСТВО ЕНЕРГЕТИКИ ТА
ВУГІЛЬНОЇ ПРОМИСЛОВОСТІ УКРАЇНИ

Норвезькі експерти у сфері гідроенергетики знайомляться з потенціалом України щодо розвитку відновлювальних джерел енергії

13.03.2017 | 17:09

 

 

13 березня заступник Міністра енергетики та вугільної промисловості України з питань європейської інтеграції Наталія Бойко провела робочу зустріч із норвезькими експертами у сфері гідроенергетики.

 

Наталія Бойко привітала норвезьку сторону та висловила переконання, що зазначений візит надасть можливість не тільки посилити двосторонню співпрацю в енергетичній сфері, зокрема у сфері малої гідроенергетики, а й виконати домовленості, досягнуті за результатами зустрічі Міністра енергетики та вугільної промисловості України І. Насалика та Міністра торгівлі та промисловості Норвегії М. Меланд у рамках 1-го засідання українсько-норвезької Міжурядової комісії з питань співробітництва у галузі торгівлі, підприємництва та економіки 26-27 вересня 2016 року в м. Осло.

 

Також Наталія Бойко поінформувала норвезьку сторону, що важливим аспектом реформування ринку електричної енергії для України є розвиток відновлювальних джерел енергії. Поряд із цим відзначила, що частка потенціалу гідроенергетики могла би бути збільшена за рахунок підвищення ефективності гідроелектростанцій та спорудження нових об’єктів на території нашої країни. Тому досвід та передові знання у сфері будівництва та експлуатації малих ГЕС, за словами Н.Бойко, були б досить ефективними з погляду нарощування темпів розбудови відновлюваних джерел енергії.

 

Крім того, Наталія Бойко наголосила, що відповідно до взятих на себе зобов’язань Україна має збільшити у перспективі частку виробництва електроенергії з відновлювальних джерел до 11% в сумарному балансі електричної енергії, та поінформувала, що на сьогодні проект Закон України  «Про ринок електричної енергії України» готується до розгляду у 2-му читанні Верховної Ради України.

 

Під час зустрічі учасники обговорили Програму візиту, згідно із якою заплановані зустрічі із компетентними фахівцями Держенергоефективності та «Асоціації Укгідроенерго», Інституту відновлюваної енергетики НАН України, Українським гідрометеорологічним центром, представниками Асоціації мерів міст України та інших установ.

 

У межах візиту делегація має намір здійснити поїздки до регіонів України.

 

 

Довідково:

 

Напрямки Українсько-норвезької співпраці  у сфері енергетики обговорено під час проведення 1-го засідання українсько-норвезької міжурядової Комісії (м. Осло, вересень 2016 року), а також у рамках візиту Президента України Петра Порошенка до Королівства Норвегія (жовтень 2016 року).

Попередня зустріч у Міненерговугілля України з директором програми Міжнародного відділуКанцелярії Генерального директора з питань водних ресурсів і директорату з питань енергетики Королівства Норвегія Йонасом Сангреном відбулась 24 січня 2017 року.

Під час зустрічі обговорили питання щодо впровадження Проекту будівництва нових об’єктів для малої гідроенергетики в Україні.

 

версія для друку