МІНІСТЕРСТВО ЕНЕРГЕТИКИ УКРАЇНИ

Балансова комісія Енергоатома визнала задовільною роботу відокремлених підрозділів компанії

06.03.2017 | 13:56

 

 

За підсумками 2016 року відокремлені підрозділи НАЕК «Енергоатом» виконали усі основні виробничі завдання - такий висновок було зроблено за результатами засідання Балансової комісії Енергоатома, яке відбулось 2 березня у Києві.

Виступаючи на засіданні балансової комісії, президент Енергоатома Юрій Недашковський зазначив, що за 2016 рік Компанією вироблено 81,2 млрд кВт-г електроенергії, що становить 102,1% планового завдання - план виконали усі атомні електростанції. «За підсумками 2016 року частка АЕС в загальному  відпуску електроенергії до Енергоринку становила 53,9%. Хотілося б окремо відзначити успіхи Хмельницької АЕС, яка завершила 2016 рік з рекордним показником виробництва – майже 15 млрд кВт-г електроенергії і найвищим серед АЕС України коефіцієнтом використання встановленої потужності – 85,2%», - сказав Юрій Недашковський.

Президент Енергоатома також підбив підсумки роботи сервісних підрозділів, які теж виконали  планове виробниче завдання на 2016 рік. «Одинадцять сервісних підрозділів Компанії завжди позиціонувались нами як гордість Енергоатома, адже саме вони забезпечують нашу самодостатність у виконанні складних робіт з ремонту та модернізації енергоблоків АЕС, виготовлені унікального обладнання, тобто наданні таких сервісних послуг, які взагалі в Україні більш ніхто не надає. Все це - наші конкурентні переваги, які забезпечать Енергоатому лідерські позиції в умовах нової моделі ринку електроенергії», – наголосив Юрій Недашковський.

У ході свого виступу президент Енергоатома звернув увагу на проблеми, з якими стикається Компанія у процесі фінансового планування своєї діяльності. «Починаючи з 2005 року, жодного разу фінансовий план Компанії не був затверджений вчасно, в кращому випадку це відбувалось у середині року, в гіршому – він взагалі не затверджувався – так було у 2010 році. Минулого року Кабмін схвалив наш фінплан у середині грудня. У цьому році нам необхідно докласти більших зусиль у роботі з профільним міністерством та іншими відомствами, в яких наш план тривалий час затримується на погодженні, та домогтись того, щоб фінплан на 2017 рік було узгоджено якомога швидше, а фінплан Енергоатома на 2018 рік був затверджений до кінця поточного року в рамках діючого на момент затвердження тарифу», - наголосив Юрій Недашковський.

Він також зазначив, що одним з інструментів відстоювання інтересів Компанії перед регулюючими та фіскальними органами має бути внутрішній аудит. «Наш внутрішній аудит має стати упередженням будь-якого зовнішнього аудиту. Щорічно в нас відбувається по десять різноманітних аудитів та перевірок, за якими нам пишуть зауваження, ці зауваження нам потім доводиться оскаржувати в судах і за багатьма такими зауваженнями ми маємо можливість заздалегідь усунути недоліки», - переконаний президент Енергоатома.

Юрій Недашковський окремо відзначив, що за торішніми показниками Енергоатом взяв першість по Україні з прозорості Компанії, випередивши 99 найбільших державних та приватних підприємств України. «Це – перемога усього колективу Енергоатома, тож не зупиняймося на досягнутому», - наголосив очільник Компанії.

 

версія для друку