МІНІСТЕРСТВО ЕНЕРГЕТИКИ ТА
ВУГІЛЬНОЇ ПРОМИСЛОВОСТІ УКРАЇНИ

ЄС надасть допомогу Україні в реформуванні енергетичного сектору

08.11.2016 | 15:42

 

 

8 листопада ЄС дав старт новому проекту технічної допомоги Міністерству енергетики та вугільної промисловості та іншим зацікавленим сторонам у процесі здійснення реформ  у секторі енергетики в інтересах всіх громадян України. Метою цього проекту є допомога Україні у створенні дієвої нормативної бази, яка сприятиме конкуренції, забезпечить ефективність ринків, привабливі умови для інвесторів , а також сприятиме сталому розвитку сектору.

 

Метою співробітництва України та ЄС в енергетичному секторі є  стратегічне партнерство, засноване на інтеграції енергетичних ринків, спільній енергетичній безпеці та сталому розвитку сектору енергетики. Юридична основа такого співробітництва забезпечується Угодою про Асоціацію Україна-ЄС та Договором про заснування Енергетичного Співтовариства. У цьому контексті проект «Допомога Україні в імплементації реформ енергетичного сектору відповідно до її міжнародних зобов’язань» надаватиме Міністерству енергетики та вугільної промисловості та іншим зацікавленим сторонам підтримку у процесі подальших реформ у секторі енергетики . Зокрема,  проект працюватиме у сферах  реформування ринку електроенергії,  охорони довкілля, використання відновлювальних джерел енергі, енергетичної статистики, соціальних питань та створення системи запасів нафти та нафтопродуктів у відповідності до 3-го енергопакету. Крім того, проект допомагатиме Міністерству покращити процес розробки галузевої політики.  Україна як учасник Договору про заснування Енергетичного Співтовариства вже здійснила перші кроки для виконання низки своїх міжнародних зобов’язань. ЄС готовий підтримати Україну у перехідному процесі. «Реформа енергетичного сектору здійснила значний крок вперед за останні два роки, головним чином у газовій сфері. Але попереду залишаються ще й інші кроки необхідні  для створення дійсно конкурентних ринків, зокрема ринку електроенергії; для модернізації енергетичної інфраструктури та для забезпечення можливості вибору постачальників послуг  та забезпечення кращої якості цих послуг за обґрунтованими цінами для громадян та компаній. Окрім цього, Україна також потребує довготермінової енергетичної стратегії, яка дозволить компаніям та іншим зацікавленим сторонам краще підготуватися до майбутніх політичних цілей та пріоритетів у галузі», пан Йоханнесс Баур, Перший радник Представництва ЄС в Україні.

 

Начальник управління міжнародного співробітництва Міністерства енергетики та вугільної промисловості Олександра Козловська сказала: «Наразі реформу енергетичного сектору, яку проводить міністерство та уряд, є одним із стратегічних завдань для України. Трансформація енергосектору у відповідності до ринкових принципів, відкритої конкуренції та норм законодавства ЄС стане надійною основою розвитку та системного зростання. Ми вдячні Європейському Союзу за всебічну підтримку наших реформ».

 

До відома: Проект «Допомога Україні в імплементації реформ енергетичного сектору» виконується за фінансової підтримки Європейського Союзу та має за мету сприяти Міністерству енергетики та вугільної промисловості в транспозиції та реалізації окремих положень Угоди про Асоціацію Україна-ЄС та Договору про заснування Енергетичного Співтовариства. Бюджет проекту складає €2,3 млн. та розрахований на період 30 місяців.

 

 

версія для друку