МІНІСТЕРСТВО ЕНЕРГЕТИКИ ТА
ВУГІЛЬНОЇ ПРОМИСЛОВОСТІ УКРАЇНИ

Україна та Кувейт мають значні перспективи для співпраці в енергетичному секторі, - Міністр Ігор Насалик

12.12.2016 | 13:02

 

 

Сьогодні відбулась зустріч Міністра енергетики та вугільної промисловості України, Співголови Міжурядової українсько-кувейтської комісії з питань економічного, технічного та торговельного співробітництва Ігоря Насалика з Надзвичайним і Повноважним Послом Держави Кувейт паном Рашидом Аль-Адвані.

 

Изображение 006-3

 

Зустріч проведено з метою обговорення активізації роботи Комісії і проведення її наступного засідання.

 

Міністр Ігор Насалик окреслив напрямки реформ в енергетичному секторі України та нові можливості, які відкриваються із впровадженням ринків газу та електроенергії. Також звернув увагу на важливість для України нарощування власного газовидобування.

 

Ігор Насалик поінформував про можливості для інвестицій в енергетичний сектор. Зокрема, це стосується добудови енергоблоків Хмельницької АЕС, модернізації генеруючих підприємств, магістральних ліній електропередачі. Крім того, за словами І. Насалика, Україна має розвинену інфраструктуру для транспортування нафти, у тому числі до країн Європи. Міністр також зазначив про можливості обох країн щодо торгівлі нафтопродуктами.. «Взаємовідносини України й Кувейту мають серйозний потенціал для розвитку», - підсумував І.Насалик.

 

Під час зустрічі обговорено можливості щодо залучення коштів Кувейтського фонду арабського економічного розвитку для інвестицій в енергетичний сектор України, а також перспективні напрямки співпраці у сфері нафтопереробки та транспортування нафти.

 

За підсумками зустрічі Сторони наголосили, що одним із головних напрямів і інструментів невідкладного поліпшення і швидкого розвинення двостороннього співробітництва України і Кувейту має бути потужна, щоденна і системна робота Міжурядової українсько-кувейтської комісії з питань економічного, технічного та торговельного співробітництва.

 

При цьому Міністр, як член Уряду і Співголова Комісії, підкреслив, що вважає необхідним всебічно активізувати роботу Комісії на постійній основі, а також висловив сподівання на проведення її чергового засідання не пізніше квітня наступного 2017 року.

 

У зустрічі також взяли участь Голова наглядової ради НАК «Нафтогаз України» Юлія Ковалів, фахівці Міненерговугілля.

 

 

новина 2.jpg

версія для друку