МІНІСТЕРСТВО ЕНЕРГЕТИКИ ТА
ЗАХИСТУ ДОВКІЛЛЯ УКРАЇНИ

Проект Енергетичної стратегії України до 2035 року враховує зобов’язання України щодо зменшення впливу на довкілля

13.01.2017 | 21:00

 

 

 

Представники Міненерговугілля України взяли участь у круглому столі з обговорення Енергетичної стратегії України до 2035 року, що відбувся 12 січня в Орхуському центрі Мінприроди України.

 

Під час обговорення документа заступник директора Департаменту стратегії розвитку ПЕК та інвестиційної політики Олег Жижко зазначив, що для розробки проекту було створено Управляючий комітет з питань координації роботи з підготовки проекту оновленої Енергетичної стратегії України до 2035 року, який запропонував визначити головним виконавцем робіт з підготовки проекту документа Національний інститут стратегічних досліджень. Таким чином, проект Енергетичної стратегії України до 2035 року розроблений Національним інститутом стратегічних досліджень при Президентові України, Центром Разумкова та провідними неурядовими і громадськими організаціями, науково-дослідними інститутами за підтримки Комітету Верховної Ради України з питань паливно-енергетичного комплексу, ядерної політики та ядерної безпеки і Міністерства енергетики та вугільної промисловості України. Також О. Жижко підкреслив, що проект оприлюднений на веб-сайті для широкого громадського обговорення, тому за підсумками обговорення будуть розглянуті всі надані пропозиції.

 

Свої думки щодо проекту документа висловив заступник голови Громадської ради Юлій Куцан, звернувши увагу на важливість дотримання чітких формулювань та термінів у проекті документа та відповідності цілям і завданням.

 

Представники екологічних громадських організацій у виступах підтримали передбачені в проекті Енергетичної стратегії заходи з енегоефективності. Також схвально відгукнулися про аспект децентралізації в енергетичній сфері та бачення перспектив вугільної галузі, які окреслені в проекті. Водночас екологічна громадськість порушувала питання щодо необхідності збільшення частки відновлювальної енергетики, довгострокового бачення цілей Паризької угоди. Серед пропозицій - включити розділ щодо екологічної безпеки, передбачити сучасні методи маневрування потужностей тощо.

 

Представники громадськості звертали увагу на важливість залучення громадськості на етапах підготовки стратегічних документів.

 

версія для друку