МІНІСТЕРСТВО ЕНЕРГЕТИКИ ТА
ЗАХИСТУ ДОВКІЛЛЯ УКРАЇНИ

Сьогодні громадськість та експерти обговорили проект Плану пріоритетних дій Уряду до 2020 року в галузі енергетики

19.01.2017 | 18:17

 

 

Обговорення проведено за участю правління Громадської ради при Міненерговугілля, керівників структурних підрозділів Міненерговугілля, представників Секретаріату Кабінету Міністрів України, інших центральних органів виконавчої влади, громадської ради при НКРЕКП, Реанімаційного пакету реформ.

 

Презентував основні положення проекту Плану заступник директора Департаменту інформаційних технологій та аналітичного забезпечення Денис Рудика, наголосивши, що план включає три основні розділи, які стосуються енергетичної сфери: досягнення енергетичної незалежності, впровадження Третього енергетичного пакета та реформування вугільної промисловості. Крім цього, визначено низку заходів щодо розвитку відновлювальної енергетики. Серед окреслених у плані на 2017 рік завдань – прийняття Енергетичної стратегії до 2035 року, Закону України «Про ринок електричної енергії», розробка та затвердження Державної цільової економічної програми розвитку атомно-промислового комплексу України до 2020 року, робота над реструктуризацією вугільних підприємств, створенням централізованого сховища відпрацьованого ядерного палива та інші.

 

Також поінформував, що по кожному заходу готуються та оприлюднюються звіти, які є у відкритому доступі.

 

Від Громадської ради виступив заступник голови Громадської ради професор Юлій Куцан. Загалом громадськість та експерти підтримали заплановані заходи та надали свої пропозиції.

 

У ході засідання учасники заходу також обговорили проект Енергетичної стратегії України до 2035 року. З цього питання виступила директор Департаменту електроенергетичного комплексу Ольга Буславець.

 

«В цьому проекті документу окреслено основні цілі та визначено вектор розвитку і галузі, і економіки країни в цілому», - зазначила вона. Водночас звернула увагу на необхідності доопрацювання проекту, зокрема чітко окреслити шляхи та необхідні ресурси для досягнення визначених цілей.  «В Енергетичній стратегії України ми повинні побачити чітку дорожню карту виконання завдань, які дозволять досягнути  поставлених цілей», - наголосила О. Буславець.

 

Про етапи роботи над проектом Енергетичної стратегії доповів директор Департаменту стратегії розвитку ПЕК та інвестиційної політики Олександр Пономаренко. Про перспективи розвитку вугільної галузі поінформував директор Департаменту вугільно-промислового комплексу Олександр Владиченко.

 

Слушні пропозиції та зауваження до проекту Стратегії надали Василь Котко, Зиновій Буцьо, Володимир Коровкін та інші учасники заходу.

 

У виступах, зокрема, звертали увагу на потребу редагування документа, впорядкування термінів, коротшого та більш чіткого викладу, а також винесення розділу, який містить аналіз стану енергетичної галузі, в додаток до документа.

 

За підсумками засідання громадськість та експерти вирішили усі надані пропозиції до проектів документів у найкоротший термін опрацювати спільно з профільними структурними підрозділами Міненерговугілля.

 

Фото можно переглянути тут.

 

версія для друку