МІНІСТЕРСТВО ЕНЕРГЕТИКИ УКРАЇНИ

"Ми самодостатня держава в енергетичному плані", - Міністр Ігор Насалик під час години запитань до Уряду

10.02.2017 | 14:20

 

 

Ігор Насалик виступив сьогодні під час Години запитань до Уряду. У співдоповіді наголосив, що Обєднана енергосистема України працює в штатному режимі і Міненерговугілля готове до будь-яких аномальних температур. За словами Міністра, велика робота проведена енергетиками, які ввели в штатний режим атомну промисловість, частка якої в генерації наразі становить 60% проти 47% у травні минулого року, та диверсифікували поставки ядерного палива. Також нагадав, що це дало й економічний ефект -  можливість з 1 січня знизити оптову ринкову ціну на електроенергії на 10%, і з 1 березня очікується чергове зниження ціни на 5,7%.

 

Міністр зауважив, що вжиті заходи дали можливість позбутися основного впливу східного сусіда в енергетиці – газового вентиля та вмикача електричної енергії. «Ми самодостатня держава в енергетичному плані»,- наголосив Ігор Насалик.

 

Окремо Міністр зупинився на проблемних питаннях роботи енергосистеми. «Я не можу сказати, що ми позбулися залежності від поставок антрацитового вугілля, так, на жаль, історично склалося», - зауважив Ігор Насалик. Водночас зазначив, що протягом 2016 та 2017 року впроваджено 2 великі проекти, які дали можливість замінити 3,5 млн тонн антрацитового вугілля.

 

Щодо блокування перевезень через лінію розмежування Міністр наголосив, що переміщення товарів регламентується відповідними документами, схваленими у 2014 році. Крім того, за вугілля з шахт, які розташовані не неконтрольованій території, здійснюється оплата за такими ж цінами, як і з державних шахт на контрольованій території.

 

Тривале блокування, за словами Міністра, може призвести до тимчасових перебоїв з постачанням електроенергії та зростання ціни на вугілля удвічі.  Ще однією проблемою є те, що на тимчасово окупованій території працює 60 тисяч шахтарів, які є українськими громадянами і які в разі блокування втратять роботу і не матимуть засобів до існування.

 

Ігор Насалик наголосив, що прийняти політичне рішення щодо блокування та взяти на себе відповідальність за наслідки може тільки Верховна Рада України, а відповідні дії щодо блокування мають здійснювати у разі прийняття такого рішення  не добровольці, а СБУ, армія та силові структури.

 

 

Відео можна переглянути тут.

версія для друку