МІНІСТЕРСТВО ЕНЕРГЕТИКИ УКРАЇНИ

Змін до річного прогнозного балансу електричної енергії ОЕС України вносити не плануюється, - Ігор Насалик під час зустрічі з експертами

23.02.2017 | 20:27

 

 

 

Сьогодні Міністр Ігор Насалик провів чергову зустріч у рамках  співпраці з Урядово-громадською ініціативою «Разом проти корупції».

 

Під час заходу  учасники обговорили  можливість внесення змін до прогнозного балансу електроенергії ОЕС України  на 2017 рік,  цінову політику в енергетичній сфері, постачання імпортованого вугілля на ТЕС України забезпечення ТЕС додатковими коштами для закупівлі антрациту та інші важливі питання роботи галузі.

 

Ігор Насалик поінформував про стан роботи ОЕС України в умовах надзвичайних заходів. Зауважив, що  частка атомної генерації на березень запланована на рівні 59%.  Також зазначив, що реалізований у 2016 році проект -  включення під навантаження заходу повітряної лінії електропередачі напругою 750 кВ ХАЕС – РАЕС на підстанцію 750 кВ «Київська» дав можливість забезпечити Київ та Київську область електроенергією та максимально зменшити навантаження на Трипільську ТЕС, яка працює на антрациті. Також Міністр наголосив, що два енергоблоки Бурштинської ТЕС у будь-який момент можуть розпочати постачання електроенергії споживачам України.

 

Ігор Насалик пояснив, що змін до річного балансу вносити не планують, незважаючи на зростання відсотка атомної генерації в енергобалансі, оскільки профіцит атомної енергії спостерігатиметься  до літа, а потім розпочнеться ремонтна кампанія і потрібно буде використовувати теплову генерацію. «Немає підстав для перегляду річного балансу ... Якщо зараз частка АЕС у нас збільшилася до 59%, то у червні таких можливостей не буде, ми там «сядемо» на 50% атомної. За рік ми вийдемо на ті ж 53%», - наголосив він.

 

Під час розмови  Міністр зазначив, що діє в межах повноважень та не може втручатися в господарську діяльність підприємств. Також зауважив, що контроль за дотриманням законодавства з питань постачання вугілля – це сфера відповідальності Служби безпеки України, Державної фіскальної служби та інших  органів.

 

На завершення зустрічі учасники досягли порозуміння з більшості питань. Експерти РПР відзначили  ефективну роботу Міністерства у кризовий період та важливість спільних дій з метою  уникнення корупційних ризиків.

 

Фото можна переглянути тут.

 

версія для друку