МІНІСТЕРСТВО ЕНЕРГЕТИКИ ТА
ВУГІЛЬНОЇ ПРОМИСЛОВОСТІ УКРАЇНИ

Фахівці Міненерговугілля у форматі відео конференції обговорили з представниками громадськості регіонів проект оновленої Енергетичної стратегії України до 2035 року

02.03.2017 | 15:48

 

Сьогодні фахівці Міненерговугілля провели експертну зустріч у форматі відео конференції з представниками громадськості регіонів на тему: "Зміцнення енергетичної незалежності України шляхом реалізації Енергетичної стратегії України до 2035 року".

 

Під час заходу було встановлено відеозв’язок з містами Вінницею, Дніпром, Львовом, Одесою, Полтавою, Харковом та Черніговом.

 

Директор Департаменту стратегії розвитку ПЕК та інвестиційної політики Олександр Пономаренко ознайомив із ходом розробки проекту документа та його обговорення. Він наголосив, що проект – це результат спільної роботи експертного товариства, профільних державних і недержавних організацій та гравців ринку. Координував роботу Управляючий комітет. Крім того, відбулось спільне засідання колегії Міненерговугілля та профільного комітету Верховної Ради України, за підсумками якого прийнято рішення взяти розроблений проект оновленої Енергетичної стратегії  до 2035 року за основу та доручити Міненерговугілля України доопрацювати проект з урахуванням наданих пропозицій та зауважень. О. Пономаренко повідомив, що протягом 30 днів отримано пропозиції від більш ніж 100 громадських організацій, підприємств та громадян – всього 1100 пунктів, які наразі опрацьовуються. Також зазначив, що Україна має виконувати вимоги Третього енергетичного пакету та інших директив ЄС, які працюють і будуть працювати в Європі.

 

Заступник голови Громадської ради при Міненерговугілля України Анатолій Татаринов прокоментував ситуацію вугільній галузі та перспективи  розвитку вугільних підприємств, які окреслені в проекті документа. Зокрема, зазначив, що на сьогодні працює 33 державних шахти, які видобувають 5,8 млн тонн газового вугілля. Також висловив думку, що приватизацію генерацій потрібно здійснювати спільно з ресурсною базою, щоб забезпечити збут українського вугілля. Крім того, наголосив на необхідність створення ринкових умов, зокрема в тепловій генерації, а також зазначив, що після прийняття Стратегії буде розроблено плани і програми, які необхідно буде реалізувати.

 

Своїми думками про перспективи енергетичної галузі поділився експерт від Громадської ради при Міненерговугілля Володимир Рябцев, звернувши увагу на перспективність атомної генерації, яка виробляє екологічно чисту енергію.

 

Представники громадськості звертали увагу на важливість створення умов для малого бізнесу, ефективне використання енергоресурсів, залучення новітніх технологій та формування ринків. Наголошували представники Львівщини про те, що на багатьох підприємствах застаріле обладнання, термін експлуатації енергоблоків ТЕС добігає кінця, а нових станцій не будується. Турбує львів’ян і питання приватизації шахт, а також збільшення видобутку природного газу, якого на Львівщині значні запаси. Нарікали на надмірну зарегульованість процесу отримання дозвільної документації у видобувній галузі. Також запропонували організувати виїзні круглі столи з обговорення енергетичних питань.

 

Представники Полтавської області цікавилися надходженням до місцевого бюджету від здійснення видобутку нафти та газу. Громадськість Чернігівщини звертала увагу на контроль за використанням майна, зокрема, електричних мереж на території населених пунктів.

 

Під час відеоконференції громадяни отримали відповідь на запитання щодо перспектив розвитку енергетичної галузі, планів щодо експорту електроенергії та розвитку відновлювальних джерел енергії тощо. Наприкінці заходу Олександр Пономаренко нагадав, що вся інформація щодо  роботи над Стратегією оприлюднюється на сайті Міненерговугілля.

 

 

Відео експертної зустрічі з громадськістю регіонів за участю фахівців Міненерговугілля на тему: "Зміцнення енергетичної незалежності України шляхом реалізації Енергетичної стратегії України до 2035 року" можна переглянути тут.

 

 

версія для друку