МІНІСТЕРСТВО ЕНЕРГЕТИКИ УКРАЇНИ

Хімцех ЗАЕС: від реконструкцій - до продовження ресурсу

24.02.2017 | 10:26

 

 

Сьогодні навіть в побуті важко уявити життя без хімії, що вже говорити про таке високотехнологічне виробництво, як атомна електростанція, хімічний цех якої з'явився разом з будівництвом самого підприємства.

 

Першими об'єктами, що вводились в експлуатацію на ЗАЕС були хімводоочищення та спецводоочищення, які повинні були забезпечувати потреби енергоблоків в хімзнесоленій воді, необхідних реагентах і переробляти трапні води, що надходять з енергоблоків.

 

Перших фахівців-оперативників хімцеху набирали саме на ці дільниці. Хтось із них на той час встиг попрацювати на такому обладнанні, інші приходили після технікумів та вишів. Навчально-тренувального центру ще не було, тому обладнання опановували безпосередньо на робочих місцях. Тут же напрацьовувалися і нові знання.

 

Зараз навчанням спільно з хімцехом займається учбово-тренувальний центр, розробляються відповідні програми навчання. Інструктори УТЦ надають повний обсяг теоретичних знань, а практика відпрацьовується на робочому місці під досвідченим керівництвом. Для ряду посад передбачені ще й заняття на тренажерах.

 

Завдання оперативного персоналу залишаються незмінними - це управління виробничими процесами і підтримка оптимальних режимів експлуатації обладнання. І золоте правило - своєчасно підказати колезі на робочому місці, як зробити роботу краще, ніхто не відміняв. Наставництво завжди було і залишається у пошані. На посаду начальника зміни цеху сформований і навчений кадровий резерв. Це молоді, але досвідчені і перспективні працівники.

 

За 35 років існування хімічний цех провів чимало робіт, якими може пишатися, багато в чому став піонером серед цехів АЕС України. В даний час йде підготовка ХВО до першого етапу реконструкції освітлювача - частини вузла попереднього очищення, що бере участь в процесі підготовки хімзнесоленої води. На другому етапі - планується введення в роботу установки зворотного осмосу, яка дозволить отримати хімзнесолену воду більш високої якості.

 

У підсумку все це призведе до поліпшення якості теплоносіїв 1 і 2 контуру, і як результат до продовження ресурсу теплообмінного обладнання, що є важливою умовою роботи енергоблоків у понадпроектний термін.

 

 

 

 

Довідка: Радіаційний фон в районі розміщення Запорізької атомної електростанції відповідає природним значенням і на 24 лютого становить 8 - 12 мкР/год. Надходження радіоактивних речовин у навколишнє середовище не перевищує встановлених допустимих значень.

Запорізька АЕС - найбільший енергетичний об'єкт в Україні та Європі з встановленою потужністю 6000 МВт. Перший енергоблок був введений в експлуатацію в 1984 році, другий - в 1985 р., третій - в 1986 р., четвертий - в 1987 р., п'ятий - в 1989 р., шостий - у 1995 році. Починаючи з 1984 року, внесок Запорізької АЕС в енергетику країни зріс з 2 до 22%.

 

версія для друку