МІНІСТЕРСТВО ЕНЕРГЕТИКИ УКРАЇНИ

Енергоатом отримав звіт за результатами обмінної партнерської перевірки РАЕС експертами Паризького центру ВАО АЕС

23.02.2017 | 09:23

 

 

22 лютого в центральному офісі НАЕК «Енергоатом» відбулась заключна нарада за результатами першої в історії Всесвітньої асоціації операторів АЕС обмінної партнерської перевірки, яку на Рівненській АЕС восени минулого року провела команда перевіряючих Паризького центру ВАО АЕС. (Традиційно партнерські перевірки на українських АЕС виконували міжнародні команди фахівців, які представляли Московський центр ВАО АЕС). Під час наради керівник команди перевіряючих Джон Мерфін передав президенту НАЕК «Енергоатом» Юрію Недашковському офіційний звіт, складений за результатами перевірки.

Керівник Енергоатома висловив подяку усім членам команди перевіряючих, до якої входили 28 фахівців з десяти країн світу. «Я дуже радий, що нам вдалося провести першу в історії ВАО АЕС обмінну перевірку саме на українській АЕС, для нас було дуже корисно дізнатись, як ми виглядаємо в очах європейських фахівців. Від самого початку це була досить ризикована затія, адже ніхто достеменно не знав що з неї вийде. Але вже попередні результати перевірки довели, що це була дуже корисна практика і ми сподіваємось на її подальше використання як дієвого інструменту для підвищення безпеки експлуатації АЕС. Хочу подякувати кожному члену команди перевіряючих, за їхній глибокий та компетентний аналіз усіх аспектів діяльності Рівненської АЕС», - зазначив Ю.Недашковський.

Він впевнений, що звіт, наданий ВАО АЕС, стане програмою вдосконалення діяльності РАЕС.

Коментуючи результати перевірки, Джон Мерфін зазначив, що на Рівненській АЕС було виявлено низку напрямків, які потребують покращення. «Як і на будь якій станції, на РАЕС є, як більш сильні напрямки, так і слабші, але головне, що в персоналу є розуміння, як покращити ситуацію. В цілому ми задоволені роботою станції та станом її обладнання», - сказав Джон Мерфін.

У свою чергу оперативний директор Паризького центру ВАО АЕС Гаетан Ле Корвек наголосив, що обмінна перевірка стала для Паризького центру викликом, не менш серйозним, аніж для самої Рівненської АЕС. «Хочу висловити подяку пану Недашковському за те відповідальне ставлення, яке сформовано в Компанії по відношенню до партнерських перевірок ВАО АЕС. Хочу також подякувати персоналу станції за співробітництво та відкритість. Під час перевірки ми не виявили якихось критичних недоліків, тоді як закриття тих проблемних питань, на які ми вказуємо у звіті - це шлях для самовдосконалення вашої компанії», - підсумував пан Ле Корвек.

 

версія для друку