МІНІСТЕРСТВО ЕНЕРГЕТИКИ УКРАЇНИ

Енергоатом очолив рейтинг прозорості серед українських компаній

23.02.2017 | 08:18

 

НАЕК «Енергоатом» отримала найвищі оцінки показників прозорості серед найбільших українських компаній за результатами дослідження, яке здійснили експерти Transparency International Україна. За показниками прозорості Енергоатом отримав 8,9 балів з 10 можливих.

Проведене дослідження було спрямоване на оцінку рівня прозорості українських компаній та впровадження антикорупційних заходів. Під час проведення дослідження експерти зосереджувалися на інформації, яку підприємства публікували на своїх офіційних інтернет-сторінках, або ж надавали за запитом.

Під час дослідження вивчалися веб-сайти та юридичні документи 50-ти приватних українських компаній та холдингів, що були представлені у рейтингу «Найбільші бізнеси України» журналу Forbes у 2015 році, та 50-ти державних українських компаній зі списку «100 найбільших державних підприємств України за 6 місяців 2015 року», що оприлюднило Міністерство економічного розвитку і торгівлі на своєму сайті.

Окрім Енергоатома більше 8 балів в рейтингу прозорості отримали ще 4 компанії: ПАТ «Укртелеком», ПАТ «Арселор Міттал Кривий Ріг», ПАТ «Миколаївобленерго» та Philip Morris Україна.

В рейтингу за антикорупційними програмами компаній державної форми власності Енергоатом також посів перше місце з показником у 78,54%. В рейтингу «Організаційна прозорість» Енергоатом відповідає 100% вимог.

Дослідивши сайт Енергоатома, експерти Transparency International Україна відзначили, що інформація про антикорупційні інструменти та заходи, яка розміщена на сайті компанії в окремому розділі «Комплаєнс-політика», є найбільш повною, структурованою та легкою в користуванні серед усіх компаній, щодо яких була проведена оцінка.

«За підсумками дослідження, 62 компанії набрали менше 5 балів, а 30 компаній взагалі отримали 0 балів. Це свідчить про вкрай низьке бажання бізнесу добровільно здійснювати антикорупційні заходи, показувати прозору корпоративну звітність. Окреме питаннязапровадження кодексів етики чи антикорупційних програм. 57 компаній не публікують текст програми на своїх сайтах або не мають їх взагалі. Лише 21 компанія намагається запроваджувати хоча б половину положень, які ми оцінювали», - зазначив співавтор дослідження, експерт ТІ Україна, Дмитро Якимчук.

Він наголосив, що в багатьох компаніях антикорупційні програми є лише формальними документами, адже найефективніше задекларовані антикорупційні стандарти запроваджуються на практиці лише тоді, коли їх просуває керівник компанії або інша впливова посадова особа.

У своїй презентації TI Україна відмітили, що Кодекс етики, який діє в Енергоатомі, закріпив принцип неприпустимості корупції на всіх рівнях діяльності компанії. Зокрема, згідно з цим принципом компанія забороняє надавати та приймати подарунки, кошти або винагороду в будь-якій формі діловим партнерам та іншим сторонам і декларує, що компанія співпрацює з діловими партнерами, що мають хорошу репутацію та займаються законною діяльністю.

Довідка. Transparency International Україна є представництвом глобальної антикорупційної мережі  Transparency International, що працює більше як у 100 країнах світу. Місія ТІ Україна: знизити рівень корупції в Україні шляхом сприяння прозорості, підзвітності та доброчесності публічної влади і громадянського суспільства.

 

версія для друку