МІНІСТЕРСТВО ЕНЕРГЕТИКИ УКРАЇНИ

Другий енергоблок Южно-Української АЕС працює на електричній потужності 1050 мегават

22.02.2017 | 16:25

 

22 лютого енергоблок №2 Южно-Української АЕС виведено на рівень електричної потужності 1050 МВт. Це вдалося досягти завдяки заміні конденсатора турбіни, виконаної під час планово-попереджувальних ремонтів (ППР) 2015-1016 років.

Виконуючий обов'язки головного інженера - заступник головного інженера з експлуатації другої черги ВП ЮУАЕС Володимир Бандурко підкреслює: «Після виконання робіт з заміни конденсатора турбіни другого енергоблока, без збільшення потужності реактора та за температури циркуляційної води 16 градусів нам вдалося досягти 1050 МВт електричної потужності. Вважаю це позитивним результатом роботи всього колективу Южно-Української  АЕС, який ішов до цього успіху майже 10 років».

Реалізація планів з підвищення потужності вітчизняних енергоблоків дозволить виробляти додаткові мегавати електроенергії, що дають вагомий внесок у підвищення енергобезпеки України. А в світлі нинішнього скрутного становища енергосистеми це - важливий, необхідний і своєчасний крок.

«У майбутньому планується також збільшення теплової потужності другого енергоблока на 1,5%, тобто після виконання всіх необхідних заходів, електрична потужність блока стане ще більш високою», - констатує В. Бандурко.

Пілотним у підвищенні теплової потужності серед українських АЕС став перший южно-український «мільйонник». Відповідно до затвердженої НАЕК «Енергоатом» галузевої програми, у листопаді 2016 року його теплову потужність було збільшено до 3045 МВт. Збільшення ж його електричної потужності стане можливим лише після заміни старого конденсатора турбіни. Завершити ці роботи планується в ППР 2018 року.

 

Інформація про ВП ЮУАЕС

Южно-Український енергетичний комплекс розташований  на півдні України в Миколаївській області. До його складу входять Южно-Українська атомна станція (три атомні енергоблоки сумарною потужністю 3000 МВт), Олександрівська гідростанція на річці Південний Буг (2 гідроагрегати, сумарна потужність 9,8 МВт) і високоманеврена Ташлицька гідроакумулююча станція (в експлуатацію введено першу чергу: 2 гідроагрегати сумарною робочою потужністю в генераторному режимі 320 МВт, у стадії будівництва друга черга – гідроагрегат №3). Розпорядженням Кабінету Міністрів України від 21 листопада 2007 року «Про затвердження проекту завершення будівництва Ташлицької ГАЕС» визначено введення в експлуатацію шести гідроагрегатів ТГАЕС загальною потужністю 906 МВт.

У 1996 році як відокремлений підрозділ підприємство увійшло до складу ДП «НАЕК «Енергоатом». За обсягами виробництва Южно-Український енергокомплекс забезпечує потреби в електричній енергії регіону з більш як п’ятимільйонним населенням. За роки існування підприємством вироблено понад 540 млрд кВт·год. електричної енергії. ВП ЮУАЕС сертифікований за міжнародними стандартами: ISO 9001:2008 «Системи управління якістю. Вимоги», ISO 14001:2004 «Системи екологічного керування. Вимоги та настанови щодо застосування», OHSAS 18001:2007 «Система управління гігієною та безпекою праці. Вимоги». З 2014 р. підприємство очолює Лісніченко Володимир Анатолійович.

 

Управління інформації та громадських зв’язків

 

версія для друку