МІНІСТЕРСТВО ЕНЕРГЕТИКИ ТА
ВУГІЛЬНОЇ ПРОМИСЛОВОСТІ УКРАЇНИ

Сьогодні відбувся перший день Конференції "EITI в Україні: як ефективно управляти ресурсами"

21.02.2017 | 19:28

 

 

Під  час конференції  презентували другий Звіт ІПВГ за 2014-2015 роки.

 

Перший заступник Міністра енергетики та вугільної промисловості Галина Карп відкрила захід та від імені Міністра І. Насалика привітала учасників.

 

Галина Карп наголосила, що Ініціатива прозорості видобувних галузей - це один із механізмів регулювання енергетичного сектору економіки. «Видобувна галузь  - це важливий сегмент в економіці нашої держави. У галузі працює біля 600 компаній. Ці компанії забезпечують близько 40%  надходження до державного бюджету», - зазначила Г. Карп.

 

Також Перший заступник Міністра  наголосила на актуальності  питання кошторису видобувних галузей для розуміння, які підприємства працюють прозоро. «Із 99 компаній 51 компанія надали дані до Звіту», - зауважила Г. Карп.

 

Підкреслюючи потрібність для країни такого Звіту, Г. Карп зазначила: «Це є дострокова і прогнозована  політика Уряду. Ми щиро вітаємо прийняття цього Звіту за 2014-2015 роки. Хочу наголосити,  що Міністерство енергетики та вугільної промисловості  України відкрите для діалогу з громадськістю і вважає, що діалог між Урядом і бізнесом має окреслити дострокову перспективу в енергетичному секторі». За її словами,  нарощування власного видобутку необхідне для досягнення енергетичної незалежності.

 

У Звіті ІПВГ представлений огляд видобувних галузей України, інформацію щодо нормативного та фіскального регулювання, а також результати звірки даних щодо грошових потоків за податками та іншими платежами на користь держави від видобувних компаній України за 2014 та 2015 рр. у рамках впровадження Ініціативи прозорості видобувних галузей (ІПВГ) в Україні.

 

До сфери охоплення Звіту увійшли грошові потоки щодо галузей, які здійснюють видобування шести видів корисних копалин, як-от: природний газ, нафта, кам’яне вугілля, руди заліза, руди титану і руди марганцю.

 

У рамках конференції також презентовано статистичну базу відкритих даних Міненерговугілля.   Також представлено нову онлайн-карту енергетичного сектору, розроблену експертами, яка дозволить спостерігати шлях енергоресурсів від видобутку до споживання, так і  фінансові маршрутами, які їх супроводжують.

 

Завтра, 22 лютого, конференція продовжить свою роботу. Буде розглянуто питання «Прозорість енергетичних даних для ефективного управління у видобувних регіонах».

 

ПОВНА ПРОГРАМА КОНФЕРЕНЦІЇ ТА ІНФОРМАЦІЯ ПРО СПІКЕРІВ

https://goo.gl/fT5f2i#UAEITI2017 #другийЗвітІПВГ #прозорість

 

 

 

 

 

 

 

версія для друку